Sivas’tan Mescid-i Aksa’nın İbadete Kapatılmasına Tepki

Sivas’ta sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İsrail’in Batı Kudüs’te aşırı sağcı hahama yönelik silahlı saldırıyı bahane ederek Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatmasına yağmur altında tepki gösterdi.Cuma namazı sonrası kent meydanında...

Sivas’tan Mescid-i Aksa’nın İbadete Kapatılmasına Tepki

banner390
Sivas’ta sivil toplum kuruluşu temsilcileri, İsrail’in Batı Kudüs’te aşırı sağcı hahama yönelik silahlı saldırıyı bahane ederek Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatmasına yağmur altında tepki gösterdi.

Cuma namazı sonrası kent meydanında toplanan Anadolu Gençlik Derneği üyeleriyle sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yağmur altında İsrail’in Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatmasını protesto etti. Filistin’i destekleyen dövizler taşıyan grup, İsrail’in aleyhine sloganlar attı.

Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa’nın 43 yıldır işgal altında bulunduğunu söyleyen Anadolu Gençlik Derneği Sivas Şube Başkanı Bülent Şimşek, “Allah’ın çevresini mübarek kıldığı Mescid-i Aksa ve Kudüs, Siyonistler tarafından 1967 yılında işgal edildi. O günden bu yana bu mekan sürekli tehdit altındadır. Siyonistlerin amacı Mescid-i Aksa’yı ortadan kaldırmaktır. Bundan dolayı da Kudüs’ü işgal ettikleri günden itibaren Mescid-i Aksa’yı sayısız kez kundaklamışlardır” dedi.

İsrail’in bir terör devletini olduğunu ve çıkan olayları bahane ederek Mescid-i Aksa’yı ibadete kapattığını söyleyen Şimşek, şunları kaydetti.

“İsrail, Siyonistlerin kışkırtmaları neticesinde çıkan olayları bahane ederek ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı ibadete kapatmıştır. Bu kapatma kararı için ’insan hak ve özgürlükleri’ demek bir anlam ifade etmeyecektir. Burada topyekün hiçe sayılan, 1 buçuk milyar İslam alemidir. İsrail’in bu cüretinin arkasında, İslam aleminin parçalanmışlığından aldığı cesaret vardır. İsrail’in bu cüretinin arkasında altmış parça İslam ülkesinin bir tek Selahaddin çıkaramayışından aldığı cesaret vardır.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.