banner417
26 Şubat 2015 Perşembe 17:21
62 Okunma
Suriyeli sığınmacılara gıda ve giyim yardımı
banner416

NİĞDE (AA) - Niğde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ile Türk Kızılayı Niğde Şubesi, kentte yaşayan Suriyeli sığınmacılara giyim ve gıda yardımında bulundu.

Vali Yardımcısı Özgür Körükçü, savaş mağduru Suriyeli ailelere yaptığı ziyarette gazetecilere yaptığı açıklamada, iç savaş nedeniyle ülkelerini terk edip Niğde'ye sığınan Suriyelilere yardımlarının devam ettiğini ifade etti.

İmkanlar ölçüsünce sığınmacılara yardım ve destek olmayı sürdüreceklerini belirten Körükçü,  "Ülkelerinde yaşadıkları zor koşullar sebebiyle Türkiye'ye gelmek durumunda kalan Suriyelilere Valimiz Necmeddin Kılıç'ın talimatları doğrultusunda zaman zaman yardımlar yapmaktayız. Bugün yapmış olduğumuz çalışmada ise 113 aileye vakıf olarak hazırlanan gıda paketlerini dağıttık. Türk Kızılayı Niğde Şubesi de giyecek yardımında bulunup aile başına 100'er lira nakdi yardım yaptı."

Yardım malzemelerini alan Suriyeli aileler de desteklerinden dolayı yetkililere teşekkür etti. Ziyarete, SYDV Müdürü Abuzer Ceylan ve Türk Kızılayı Şube Başkanı Uğur Sayın da katıldı.

Anahtar Kelimeler:
NiğdeSYDVKızılaySuriyeli
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64