Flaş Haber
Kapat

"Terörü Lanetliyoruz"

Türk Eğitim-Sen Karaman Şube Başkanı ve Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya Hotamışlı İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısından dolayı duydukları üzüntüyü dile getirerek bir mesaj yayımladı.

"Terörü Lanetliyoruz"

Türk Eğitim-Sen Karaman Şube Başkanı ve Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya Hotamışlı İstanbul Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısından dolayı duydukları üzüntüyü dile getirerek bir mesaj yayımladı.

tunahan yıldırımer
tunahan yıldırımer
30 Haziran 2016 Perşembe 14:03
819 Okunma
"Terörü Lanetliyoruz"
Türk Eğitim-Sen Karaman Şube Başkanı ve Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya Hotamışlı
“Yeter Artık! Kınamaktan Gına Geldi!
İstanbul, Atatürk Havalimanı’na silahlı ve bombalı menfur saldırıyı nefretle kınıyoruz. Şu ana kadar 41 kişi şehit olurken, 239 kişi de yaralanmıştır.
Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, Türk milletine de baş sağlığı diliyoruz.
Sınırlarımız yolgeçen hanına dönerken, her türlü ajan, katil, hırsız, sapık ülkemize doluştu. Tehlikeli suç makinesi ve robotuna dönüşen bu tipler; her yerde  ellerini kollarını sallaya sallaya nasıl rahatça gezebiliyor? Havalimanına kadar bu silahlar, bombalar girerken, canımızı, malımızı, huzur ve emniyetimizi korumakla görevli olanlar nerede? 80 milyon Türk insanının can güvenliği böyle mi temin edilir? Saldırıdan sonra açıklamayı her ne hikmetse Adalet Bakanı yapıyor ! İçişleri Bakanı ne iş yapar, görev alanı değişti de haberimiz mi yok?
Ortadoğu, Asya hatta Dünya’yı dizayn etme,  Yeni Osmanlıcılık  söylemlerini bırakın evvela memleketin birlik, beraberlik ve huzurunu sağlayın yeter. Her gün gelen şehit, yaralı, patlama vb. haberlerinden gına geldi.
Büyük şehirlerimizde sürekli yakılan arabalar, kamu ve özel binaları, iş yerleri, güpegündüz soygunlar, yol kesmeler…
Türkiye Cumhuriyeti Devleti dış Dünya’da  bu çirkin haber ve manzaralarla anılmamalı. Dünyanın her yerinden tüccar, esnaf, turist vb. misafir hiçbir endişe, korku, tedirginlik hissetmeden gönül rahatlığıyla ülkemize gelip gidebilmelidir.
Can, mal, seyahat emniyetinin olmadığı yerde hiçbir şekilde kalkınma olmayacağı gibi şehirlerde insanların rahatça gezebildiği meydanlarda, çarşı - pazarda in-cin top oynar .. !
Türkiye tehlikeli bir şekilde yalnızlığa vatandaşlarımızda çaresizliğe, umutsuzluğa sürüklenmek isteniyor! Türk milleti bu oyunu bozacak güç, irade ve tarihi tecrübeye fazlasıyla sahiptir. Hiçbir şartta korku,yılgınlık, umutsuzluk ve çaresizliğe kapılmayacağız.
Ancak ülkeyi yönetenler de nasıl bir Türkiye devraldıklarını ve ne hale getirdiklerini bir düşünsünler. Sürekli yağcılık, yalakalık yaparak şahsi menfaat, hırs ve heveslerinden başka bir derdi olmayanları değil; acı da olsa gerçekleri söyleyenlere  kulak versinler.
Dün İstanbul Atatürk Havaalanı’nda yapılan alçak ve menfur saldırı ayrıca ülkemizde devam eden terör maskeli Haçlı saldırıları Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlığı, vatanı ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne yöneliktir. Türkiye  acilen iç,dış ,güvenlik vb. politikalarını gözden geçirmeli kuma gömülen başlar çıkmalı gereken her türlü tedbirler  alınmalıdır.”

​Memur-Sen Karaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir
Memur-Sen Karaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Yunus Özdemir, İstanbul ve Diyarbakır'daki hain terör saldırılarıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

''Huzur, kardeşlik ve barış ayı Ramazan'ı kana bulayan, insani bütün değerleri hiçe sayan İstanbul ve Diyarbakır'daki hain terör odaklarının saldırılarını kınıyor, Şehitlerimize Yüce ALLAH'tan Rahmet, ailelerine, yakınlarına, milletimize sabır ve metanet diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Terörü günlük hayatın parçası haline getirme çabalarına karşı, milletimizin tek yürek halinde terörü ve terör örgütlerini yeneceğine, bitireceğine olan inancımız tamdır. 

Milletimiz, her zaman olduğu gibi devletine sınırsız desteğini sürdürecektir. Milletin güvenini ve desteğini hisseden devlet de özgürlük-güvenlik dengesini koruyarak terörle mücadeleyi kesin sonuç alıncaya kadar sürdürecektir.

Bu mücadelede, milletimiz, siyasi partiler, devlet kurumları ile sivil toplum örgütleri teröre ve terör gruplarına karşı ortak akılla ve güçlü bir iradeyle birlikte hareket etmelidir.

Türkiye'nin geleceğini hedef alan, ülkemizi içe hapsetmeye çalışan küresel şebekelere karşı gün; birlik olma günüdür. Bu birlik milletin, ümmetin en büyük güvencesi, kirli küresel yapıların ve taşeronlarının ise yenilgi habercisidir.

Türkiye’nin aydınlık gelecek yolculuğunu engellemek isteyen terör örgütlerine karşı milletin cevabı ortaktır. Gün; yüreklerimizi birliğe, bileklerimizi dirliğe zimmetleme günüdür.

Ölüm anında nefesin sıklaşması gibi, yok oluş anında saldırılarını sıklaştıran terör örgütlerinin bitişine ramak kaldı. Birliğimize, kardeşliğimize, geleceğimize sahip çıkmaktan vazgeçmeyeceğiz, küresel hesapları bozacağız, terörü el birliğiyle bitireceğiz. Biz dün olduğu gibi bugün de kanlı oyunu ve kirli senaryoyu bozacağız.

Biz inanıyoruz ki; terörü, terörün vahşi üst aklını, terörün finansörlerini, terörden medet umanları birlikte alt edeceğiz, daha güçlü bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Tek yürek olarak, huzurumuza ve istikrarımıza derin operasyon girişiminde bulunan küresel güçlerin emellerini boşa çıkartacağız.

Millete verilecek olan Bayram müjdesi terör bataklığını kurutmak, terörün kökünü kazımaktır. Üst akıl vahşetini, terör koalisyonunu deşifre etmek, topyekun terörü yerle bir etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Karaman Memur-Sen ailesi olarak, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda ve Diyarbakır'da gerçekleştirilen hain terör saldırılarını kınıyor, Şehitlerimize Yüce ALLAH'tan Rahmet, ailelerine, yakınlarına, milletimize sabır ve metanet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz.'' dedi.
Son Güncelleme: 01.07.2016 12:29
Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner411

banner405

banner296

banner406