banner417
banner425
25 Şubat 2016 Perşembe 17:13
11 Okunma
Türk Kızılay'ından şehit ailesine destek
banner416

YOZGAT (AA) - Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan Nusrat Atmaca'nın ailesine Türk Kızılayınca maddi destek sağlandı.

Şehit Nusrat Atmaca'nın eşi Nihal Atmaca ve ailesini evinde ziyaret eden Türk Kızılayı Sorgun Şube Başkanı Ali Ateşer, yapılan yardımların hiç birisinin şehit ailesinin acısını dindirmeye yetmeyeceğini söyledi.

Ülkenin bütünlüğü uğruna yüzlerce vatan evladının gözünü kırpmadan şehadet mertebesine ulaştığını ifade eden Ataşer, "Bizlere düşen görev ise her konuda onlara elimizden geldiğince destek olmaktır. Bu bağlamda bizler neler yapabiliriz diye düşündük. Başkanlığımıza maddi yardım yapılması konusunda bir teklif hazırlayıp sunduk. Teklifimiz olumlu karşılandı ve 3 bin liralık bir çek gönderildi. Bu ziyareti, şehidimizin ailesine çeki vermek amacıyla gerçekleştirdik" dedi.

Nihal Atmaca'nın babası Azmi Bayındır da şehitliğin her kula nasip olmayacağını, damadının bu vatan uğruna şehit olduğunu, gerekirse kendisinin de bu yaşta silah alıp teröristlere karşı çarpışabileceğini ifade etti.

Yapılan açıklamaların ardından Ateşer, yardım çekini şehidin eşine teslim etti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426