Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu grup, Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesini protesto etmek amacıyla yürüyüş...

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu grup, Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın öldürülmesini protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

İsmet İnönü Caddesi'ndeki bir alışveriş merkezi önünde toplanan grup, slogan atarak Hamamyolu Caddesi'nde bulunan Eskişehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne kadar yürüdü. Burada grup adına açıklama yapan Kadın Cinayetlerini Önleyeceğiz Platformu İl Temsilcisi Fatma Kurt, platformun uzun yıllardır kadın cinayetleri davalarını takip ettiğini söyledi.

Yaşama hakkı için mücadele eden kadınlarla birlikte yürüdüklerini aktaran Kurt, "Kadınların uğradığı şiddetin son noktası olan cinayetleri durdurmak için ve bütün haklarımızla beraber, en temel insani hakkımız olan yaşama hakkımızı alabilmek için mücadele ediyoruz. Kadın cinayetlerini durdurmak için mücadele ediyoruz" diye konuştu.

Yürüyüşe Bilecik'in Bozüyük ilçesinde eski eşi tarafından öldürülen Emine Baş'ın babası Sabri Us ve Eskişehir'de boşanma davası devam eden eşi tarafından öldürülen Yasemin Yalçın'ın ablası Sema Çuhadar da katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.