Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de minibüs şoförleri, Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine araçlarına astıkları dövizlerle tepki gösterdi.Eskişehir Minibüsçüler Odası Başkanı Hakan Ay, gazetecilere yaptığı...

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de minibüs şoförleri, Mersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesine araçlarına astıkları dövizlerle tepki gösterdi.

Eskişehir Minibüsçüler Odası Başkanı Hakan Ay, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayı nefretle kınadıklarını belirterek, bu tür kişilerin kendilerinin meslektaşı olamayacağını bildirdi.

Ayrıca bu aracın şehir içi minibüsü olmadığını, kooperatif aracı olduğunu ifade eden Ay, "Sonuçta ne olursa olsun biz tümünü toplu taşıma olarak kabul ediyoruz ancak kent içindeki minibüsler gibi algılanmasın. Bizler bu olayı hiçbir zaman kabul etmiyoruz. Eskişehir olarak böyle insanları bizim barındırmamız mümkün değil. Bizler de yaşanan bu olaya karşı tepkimizi, minibüslere pankart ve Özgecan kardeşimizin fotoğraflarını ve konuyla ilgili düşüncelerimizi pankart yapıp, araçlarımıza asarak dile getirdik" diye konuştu.

Minibüs şoförleri ise her gün yüzlerce kadını evlerine, işlerine, genç kızları okullarına taşıdıklarını belirterek, vahşice işlenen bu cinayeti şiddetle kınadıklarını söyledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.