Yaralı geyik ilçe merkezine indi

KONYA (AA) - Akşehir'de ilçe merkezine inen yaralı geyik, uzun uğraşlar sonucu yakalanarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. Muzaffer Çetin isimli vatandaşın, Alanyurt Mahallesi'ndeki evinin yakınlarında...

Yaralı geyik ilçe merkezine indi

banner390

KONYA (AA) - Akşehir'de ilçe merkezine inen yaralı geyik, uzun uğraşlar sonucu yakalanarak Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. 

Muzaffer Çetin isimli vatandaşın, Alanyurt Mahallesi'ndeki evinin yakınlarında yaralı bir geyik gördüğünü bildirmesi üzerine, İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince hayvanın yakalanması için çalışma başlatıldı. 

Havalı tabancayla atılan uyuşturucu iğnenin etki etmemesi üzerine kaçmaya devam eden yaralı geyik ile ekiptekiler arasında uzun süre kovalamaca yaşandı. Daha sonra bir evin bahçesinde kıstırılan hayvana, acı çekmemesi için tekrar uyuşturucu iğne yapıldı.

Uyuşturulmasına rağmen güçlükle zapt edilen ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Konya 8. Bölge Müdürlüğü yetkililerine teslim edilen yaralı geyiğin burada tedavi edileceği bildirildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.