banner455

YBÜ öğrencileri 'Sevgi Evleri'ni ziyaret etti

banner444

YBÜ öğrencileri 'Sevgi Evleri'ni ziyaret etti

14 Mart 2016 Pazartesi 18:26
23 Okunma
YBÜ öğrencileri 'Sevgi Evleri'ni ziyaret etti
banner416

ANKARA (AA) – Yıldırım Beyazıt Üniversitesi (YBÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri Sevgi Evleri'nde kalan çocuklarla bir araya geldi.

YBÜ Çocuk Korum ve Bakım Hizmetleri Bölümü öğrencileri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Pursaklar İlçesi Saray mahallesindeki "Sevgi Evleri"ni ziyaret ederek, burada kalan çocuklarla tek tek ilgilendi, hediyeler verdi.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğretim görevlisi Yard. Doç. Safiye Kesgin, teorik eğitimin yanında uygulamalı eğitime de önem verdiklerini, bu tür etkinliklerle öğrencilerinin hem kurumu işleyişinin hem de çocukların günlük yaşantılarını öğrenme şansı yakaladıklarını belirtti.

Kesgin, "Öğrencilerimizle birlikte Sevgi Evleri’ndeki çocukları ziyaret ederek onların yalnız olmadıklarını gösterdik. Bizim için hem güzel bir etkinlik oldu hem de çocuk koruma ve bakım hizmetleri konusuna öğrendiklerini alanda görmüş oldular. Öğrencileri karşılarında gören çocukların sevinçleri ise görülmeye değerdi. Biz bölüm olarak bu yıl açılmış olmamıza rağmen, bu tip sosyal etkinliklere ve alan eğitimlerine ağırlık veriyoruz. Bu tür faaliyetlerimiz değişik alanlarda devam edecek" dedi.


Yorumlar

banner447

banner315

banner457

banner428

banner411

banner337

banner450

banner426

banner458