banner417
banner425
08 Aralık 2014 Pazartesi 16:16
47 Okunma
Yerli Ve Yabancı Avcılar Tokat’ta Sürek Avı Yaptı
banner416
Avusturyalı iş adamı turistler ile İstanbul’dan gelen bir grup iş adamından oluşan avcılar, Tokat’ta yaban domuzu sürek avına çıktı.

Tokat ve ilçelerinde yaban domuzunun aşırı şekilde çoğalması ile son 1 ay içerisinde yaban domuzlarının kara yollarına çıkması nedeniyle meydana gelen 3 ayrı trafik kazasında 5 kişinin hayatını kaybetmesi ve domuzların ekili alanlara zarar vermesi üzerine yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için sürek avı düzenlendi. Av organizasyonunda yerli ve yabancı avcılar buluştu.

Türk ve yabancı avcılar av turizmi kapsamında Tokat’ta 3 gün yaban domuzu avı yaptı. Av turizmi yapan özel bir şirketle Türkiye’ye gelerek Tokat’ta yaban domuzu sürek avı yapan 4 turistler ile İstanbul’dan gelen 4 iş adamı 3 gün boyunca domuz vurmak için dağları karış karış gezdi. Gelen avcılara Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü memurları eşlik etti.

Tokat ve ilçelerinde 3 gün süren yaban domuzu sürek avında ilçe halkı avcılara destek verdi. Özel bir şirket tarafından düzenlenen av için Milli Parklar’a yatırılan paranın belli bir kısmından yöre halkı da yararlanarak bir nebze de olsa zararlarını karşılamış oldu.

Yoğun sis nedeniyle zorlanan ve 3 gün boyunca 10 domuz vurmanın keyfini yaşayan avcılar, vurdukları domuzlar ile de hatıra fotoğrafı çektirdi. Yerli ve yabancı avcılar verilen yemek molalarında da hamsi ızgaranın tadını çıkarttı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426