Akademisyenlerin bildirisine tepkiler

- Kırıkkale Üniversitesi: - "Devleti, terör örgütünün ağzı ile katliam ve sürgün politikası uygulamakla suçlayan bildiriye Kırıkkale Üniversitesi olarak şiddetle karşı çıkıyor ve kınıyoruz"

Akademisyenlerin bildirisine tepkiler

banner390

KIRIKKALE (AA) - Kırıkkale Üniversitesinden "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" bildirisine ilişkin, "Devleti, terör örgütünün ağzı ile katliam ve sürgün politikası uygulamakla suçlayan bildiriye Kırıkkale Üniversitesi olarak şiddetle karşı çıkıyor ve kınıyoruz" değerlendirmesi yapıldı.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, bir grup akademisyenin devletin güvenlik güçlerini katliam yapmakla suçlama cüretini gösterdiği belirtilerek şunlar kaydedildi:

"Devlete karşı silahlı mücadele ederek özerklik ilan edip şehir merkezlerinde hendekler kazan, barikatlar ve bomba düzenekleri kuran, bölge halkının özgürlük ve güvenlik hakkını ihlal eden, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve uluslararası camianın terör örgütü olarak tescil ettiği PKK'ya tek bir söz etmeden, barış, huzur ve güven ortamını tesis etmek için mücadele eden devleti, terör örgütünün ağzı ile katliam ve sürgün politikası uygulamakla suçlayan bildiriye Kırıkkale Üniversitesi olarak şiddetle karşı çıkıyor ve kınıyoruz."

Öte yandan Kırıkkale Üniversitesince, bildiride imzası bulunan öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Fuat Özdinç hakkında idari işlem başlattığı öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.