Akademisyenlerin bildirisine tepkiler

- Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü: "Bu bildiri ilgili öğretim elemanının kendi kanaatini yansıtmakta olup, üniversitemizin görüşünü asla temsil etmemektedir"

Akademisyenlerin bildirisine tepkiler

banner390

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü, "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi"nin bildirisinde imzası bulunan öğretim üyesi Prof. Dr. A.Ç'nin kanaatinin üniversitenin görüşünü temsil etmediğini bildirdi.

Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, adı geçen öğretim üyesinin, yürüttüğü Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Tıp Fakültesi Parazitoloji Anabilim Dalı Başkanlığı ve Cumhuriyet Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar Projesi (CÜBAP) komisyon üyeliği görevlerinden ayrıldığı, ayrıca kendisi hakkında üniversitenin hukuk müşavirliğince hem idari hem de cezai soruşturma başlatıldığı anımsatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. A.Ç. üniversite yönetimimizin bilgisi dışında ve tasvip etmediğimiz, devletimizin Güneydoğu'da sürdürmekte olduğu teröre karşı mücadelesini 'katliam ve kıyım' olarak niteleyen Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifinin hazırladığı bildiriye imza atmıştır. Bu bildiri ilgili öğretim elemanının kendi kanaatini yansıtmakta olup, üniversitemizin görüşünü asla temsil etmemektedir. Üniversitemiz senatosu konu ile ilgili genel görüşlerini kamuoyu ile paylaşmıştır."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.