Flaş Haber
Kapat
12 Şubat 2016 Cuma 18:27
12 Okunma
Diyarbakir merkezli

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır merkezli Antalya, Ankara, İzmir ve İstanbul'da eş zamanlı düzenlenen "tapuda sahtecilik" operasyonu kapsamında, 100 milyon lira haksız kazanç elde ettiği iddia edilen 30 şüpheli yakalandı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde 5 ilde, bazı kamu kurumlarında çalışanlarının da aralarında bulunduğu organize suç örgütüne yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda, resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık ve rüşvet suçlarını işleyerek 100 milyon lira haksız kazanç elde ettikleri iddiasıyla 30 kişi yakalandı.

Şüphelilerden 8'i adli makamlara sevk edildi.

Suç örgütü üyelerinin, tapu ile nüfus ve vatandaşlık müdürlüklerinde çalışan örgüt üyeleri aracılığıyla tapuda işlem görmemiş tapu kayıtları ile ölmüş veya yurt dışında ikamet eden ya da vatandaşlıktan çıkarılmış kişiler adına kayıtlı kıymetli taşınmaz mallara ait tapu kayıtlarını tespit ederek, mirasçılarla isim benzerliği olan kişiler kullanılarak taşınmaz malların üçüncü kişilere usulsüz satışının gerçekleştirildiği ileri sürüldü.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64