Flaş Haber
Kapat
26 Ocak 2016 Salı 17:23
26 Okunma
Kayserili sucuk ureticilerinden

KAYSERİ (AA) - Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Şaban Ünlü, geçen hafta vizyona giren "Dedemin fişi" adlı filmde, Kayseri'de sucuk işiyle uğraşan esnafı rencide eden ve şehrin imajını zedeleyen ifadelere yer verilmesinden büyük üzüntü duyduklarını söyledi.

Ünlü, beraberinde sucuk üreticileriyle KTB'de düzenlediği basın toplantısında, her zaman çalışkanlığı ve dürüstlüğüyle Türkiye'de saygın bir yeri olan Kayseri şehri ve esnafının, yakıştırılmaya çalışılan imajı kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirtti.

Olaydan büyük üzüntü duyduklarını dile getiren Ünlü, şöyle devam etti:

"Özellikle dünyaya mal olan Kayseri sucuğunu kötüleyen bir algı oluşturmaya çalışan bu filmi izleyen hemşehrilerimizin haklı tepkilerini nazara alarak filmi ve yapımcılarını esefle kınıyoruz. Bilindiği gibi Kayseri'de üretilen sucukların hepsi sağlıklı dana etinden üretilmektedir. Böyle bir durum karşısında sessiz kalmamız ve bu yapılan hakareti sineye çekmemiz beklenemez. Bu tür yakıştırmaları asla kabul etmeyeceğiz. Siyasetçilerimizden de konuyla alakalı girişimlerde bulunmalarını bekliyoruz."

Konunun uzmanlarca incelendiğini aktaran Ünlü, tüm yasal hakları sonuna kadar kullanacaklarını da sözlerine ekledi.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner411

banner405

banner296

banner406

banner64