Kis ortasinda yuzme senligi

- Hava sıcaklığının 3 derece olduğu Kayseri'nin Bünyan ilçesinde, açık havada yüzme ve atlama yarışması düzenlendi

Kis ortasinda yuzme senligi

KAYSERİ (AA) - Kayseri'nin Bünyan ilçesinde soğuk havaya rağmen 17 derece sıcaklığa sahip kaynak suyunda düzenlenen yüzme ve atlama yarışması büyük ilgi gördü.

Bünyan Belediyesi ve Bünyan Dostları Grubu Derneğince bu yıl beşincisi düzenlenen kış ve yüzme şenliği, Pınarbaşı mesire alanındaki kaynak suyunda gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan vatandaşlar havanın soğuk ve yağmurlu olmasına rağmen 17 derece sıcaklığa sahip kaynak suyunda yüzmenin keyfini yaşadı.

Derneğin yönetim kurulu başkanı Şener Serim, gazetecilere yaptığı açıklamada, şenliğe Türkiye'nin farklı illerinden katılım olduğunu söyledi.

Daha önce arkadaş çevresinde gerçekleştirilen etkinliğin 5 yıldır geleneksel hale getirildiğini belirten Serim, Bünyan ve Kayseri'nin tanıtımına katkı sağlamayı amaçladıklarını ifade etti.

Şenlik kapsamında yüzme ve atlama yarışları düzenlediklerine dikkati çeken Serim, "Şenliğimizi bu sene rekor bir katılımla yapıyoruz. Suyun sıcaklığı Allah'ın takdiri 17 derece, yaz kış hiç değişmiyor. Şu anda biz üşüyoruz ama su 17 derece sudakiler daha sıcak. Bunu özellikle belirtmek istiyoruz. Duymayan bilmeyen varsa Bünyan’dan Pınarbaşı'ndan çıkan suyumuz yaz kış 17 derece" diye konuştu.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu da şenliği ilerleyen yıllarda uluslararası düzeyde yapmak istediklerini belirtti.
Daha sonra etkinlik kapsamında düzenlenen yüzme ve atlama yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.