Konya'da Bayirbucak Turkmenlerine yardim

- Cihanbeyli ilçesinde İHH İnsanı Yardım Vakfı aracılığıyla temin edilen 2 tır yardım malzemesi, Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi

Konya'da Bayirbucak Turkmenlerine yardim

banner390

KONYA (AA) - Cihanbeyli ilçesinde İHH İnsanı Yardım Vakfı aracılığıyla temin edilen yardım malzemelerinin bulunduğu 2 tır, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

İHH İnsani Yardım Vakfı Cihanbeyli temsilcisi Murat Çalı, Cihanbeyli Meydanı'nda düzenlenen uğurlama töreninde, Suriye'de savaşın dördüncü yılında insani krizin giderek büyüdüğünü söyledi.

Suriye'de çocuk, kadın ve yaşlıların açlığın, bulaşıcı hastalıkların pençesinde olduğunu belirten Çalı, "Başta Madaya olmak üzere Suriye’deki mazlumlar için Cihanbeyli’de '1 un, 1 battaniye' kampanyası başlattık. Allah'a şükürler olsun ki; ilçedeki hayırseverlerin desteğiyle hazırlanan 2 tır dolusu insani yardım malzemesini Suriye'ye göndereceğiz. Suriye'nin, vicdanı olan herkese ihtiyacı var. Bu kapsamda İHH her zaman olduğu gibi bugün de mazlumun yanında, zalimin karşısında duruş sergilemiştir" dedi.

Yapılan duaların ardından tırlar, Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere Suriye'ye gönderildi.


Etiketler; #İHH cihanbeyli

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.