Odunpazari Kultur Merkezi'nin kapatilmasi

- İlçe Belediye Başkanı Kurt'un, merkezin kapatılması gerekçesiyle başlattığı oturma eylemi sürüyor

Odunpazari Kultur Merkezi'nin kapatilmasi

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un, Odunpazarı Kültür Merkezi'nin kapatılması gerekçesiyle başlattığı oturma eylemi devam ediyor.

Kurt, merkez önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurşunlu Külliyesi'ndeki merkezin kira sözleşmesinin 31 Aralık 2015'te sona erdiğini söyledi.

Vakıflar Genel Müdürlüğünün bu sözleşmeyi devam ettirmek istemediğini belirten Kurt, kendilerine Odunpazarı Kaymakamlığı aracılığıyla 15 Ocak'ta merkezi boşaltmaları için tebligat yapıldığını kaydetti.

Kurt, "Biz 'Kaymakamlığın böyle bir yetkisi yoktur' diye idare mahkemesine müracaat ettik. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Dün bir sergi açılışından hemen sonra, zincirleri bağlamak ve kilidi değiştirmek suretiyle buranın tahliye işlemi gerçekleştirildi" dedi.

Merkezdeki malzemelerin kendilerine ait olduğunu dile getiren Kurt, "Odunpazarı'nın içeride sandalye, masa ve ses düzeni vardır. Bize gelen yazıda da bunlar yazıyor. Burası tahliye edilmişse eşyaların bize teslim edilmesi gerekli. Demek ki tahliye edilmemiştir. O zaman kaymakamlık görevini yerine getirmemiş ya da yanlış getirmiştir. Bu da hukuka aykırıdır" diye konuştu.

Kurt, merkezin önündeki oturma eylemine devam edeceğini sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.