Odunpazari Kultur Merkezi'nin kapatilmasi

- Eskişehir Valisi Tuna: - "Malın sahibi, kullanan belli ve yargı süreci devam ediyor, hukuki gereği yapılıyor. Hukukun dışında yapılan hiçbir şey yok. Bu konu gündemimizden çıkmıştır"

Odunpazari Kultur Merkezi'nin kapatilmasi

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, kentte mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait olan ve Odunpazarı Belediyesine kiralanan "Odunpazarı Kültür Merkezi"nin kapatılmasıyla ilgili, "Malın sahibi, kullanan belli ve yargı süreci devam ediyor, hukuki gereği yapılıyor. Hukukun dışında yapılan hiçbir şey yok. Bu konu gündemimizden çıkmıştır" dedi.

Vali Tuna, gazetecilere yaptığı açıklamada, Odunpazarı Kültür Merkezi'nin kapatılmasıyla ilgili konunun yargıya intikal ettiğini ve yargı sürecinin devam ettiğini söyledi.

Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararının ellerine dün geçtiğini belirten Tuna, şöyle dedi:

"Kaymakamlık aracılığıyla gereği yapıldı. Merkez tekrar belediyenin kullanılabileceği hale getirildi. Ancak yargı süreci devam ediyor. Daha önce dediğimiz gibi bizim elimizde bu tahliye işlemini yaptığımız esnada bir gün öncesinde henüz bu karar gelmemişti. Sadece fotokopisi akşam saatlerinde ulaşmıştı bizlere ama şuan aslı da geldi. Kaymakamlık da bunun gereğini yaptı. Şuan normal kullanım devam ediyor."

Kültür merkezi ile ilgili bir sıkıntı olmadığını ifade eden Tuna,"(Çok önemsiz bir konuda, bir bardak suda fırtına koparmaya gerek yok) demiştim. Bir takım talihsiz açıklama yapıldı bazı kişiler tarafından. Bunlara girmek istemiyorum. Valiliğin darbe yaptığı, yok şudur, budur alakası yok. Biz sadece net bir şekilde buraya olan talebimizi belirttik. Malın sahibi, kullanan belli ve yargı süreci devam ediyor, hukuki gereği yapılıyor. Hukukun dışında yapılan hiçbir şey yok. Bu konu gündemimizden çıkmıştır" ifadelerini kullandı.İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.