"Sivas'in yildizlari" olimpiyatlara hazirlaniyor

- Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde başlatılan proje kapsamında, 7-17 yaş grubundaki 330 çocuk, kış sporları alanında olimpiyatlar için yetiştiriliyor - İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ayhan: "Türkiye'yi ulusal ve uluslararası alanda çok ciddi manada temsil edecek sporcuları burada yetiştireceğiz"


banner390


SİVAS (AA) - Sivas'taki Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde hayata geçirilen "Sivas'ın Yıldızları Parlıyor Projesi" kapsamında, köylerden seçilen 330 çocuk, uzmanlar tarafından olimpiyatlar için hazırlanıyor.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, merkezdeki bir tesiste düzenlenen proje tanıtım toplantısında, kış sporları alanında nitelikli sporcular yetiştirmek istediklerini, bu kapsamda bu projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Çevredeki 11 köyden yaşları 7-17 arasındaki 330 çocuğun proje için İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kayak İl Temsilciliği ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde ailelerin izniyle seçildiğini aktaran Ayhan, şöyle konuştu:

"Burayı anlamlı kılacak bir proje yaptık. Proje kapsamında burada eğitim programları düzenleyeceğiz. Bunu yaparken de bölgenin sosyal anlamda dezavantajlı gruplarına öncelik tanıdık. 330 öğrencimizle projenin startını verdik. İnşallah öyle bir zaman gelecek ki lisanslı kayak sporcusunun yüzde 50'si Sivaslılardan oluşacak. Projeyle bunu hedefliyoruz. Bu heyecan olduktan sonra bunu sağlayacağımıza inanıyorum."

Ayhan, projenin devamlılık arz edeceğini dile getirerek, "Türkiye'yi ulusal ve uluslararası alanda çok ciddi manada temsil edecek sporcuları burada yetiştireceğiz" dedi.

Emeği geçenlere teşekkür eden Ayhan, projenin sonunda çocukları milli sporcu yapıp Türkiye'nin ve dünyanın farklı noktalarında yarışlara götürecekleri sözü verdiklerini kaydetti.

Toplantıya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut da katıldı.

Konuşmanın ardından Ayhan ve proje kapsamında eğitim alan çocuklar kayak yaptı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.