Flaş Haber
Kapat
08 Şubat 2016 Pazartesi 17:29
17 Okunma
Yasli cift cinayetinde

NEVŞEHİR (AA) - Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde bir ay önce evlerinde silahla vurularak öldürülmüş halde bulunan çiftin torunları, cinayetle ilgili soruşturma kapsamında tutuklandı.

Mazı köyünde yaşayan Fatma (71) ve İbrahim Tiryaki (74) çiftinin öldürülmesini soruşturan jandarma ekipleri, yaklaşık 300 kişinin ifadesini aldı. İncelemelerde üzerinde barut izi bulunduğu tespit edilen çiftin torunları E.T. (32), çelişkili ifadeler vermesi üzerine gözaltına alındı.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından Ürgüp Adliyesine sevk edilen E.T, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

- "Bu tutuklama tedbirdir, biz onun suçsuz olduğuna inanıyoruz"

E.T'nin avukatı İsmail Çevik, gazetecilere yaptığı açıklamada, jandarma kriminal laboratuvarı incelemelerinde E.T'nin kıyafetlerinde barut izine rastlandığını, müvekkilinin bu gerekçeyle tutuklandığını söyledi.

E.T'nin, olayın duyulmasının ardından diğer yakınlarıyla cinayet mahalline giderek öldürülen çiftin cesetlerine dokunması nedeniyle kıyafetlerine barut bulaşmış olabileceğini savunan Çevik, şunları dile getirdi:

"Jandarma kriminal laboratuvarı verilerine göre üzerinde barut izine rastlandığı için hakkında tutuklama kararı verildi ancak E.T, olay günü dedesi ve babaannesinin cesetleri bulunduğunda onların ölü olup olmadığını kontrol için dokunduğunda barut bulaşmış olabilir. Dolayısıyla bu tutuklama tedbirdir, biz onun suçsuz olduğuna inanıyoruz ancak özel televizyon kanalında yayınlanan programda, E.T. ve diğer aile bireyleri failmiş gibi sorgulandı. 'Mahkeme ve savcılık, basının baskısı nedeniyle tutuklama kararı vermiştir' diye düşünüyoruz. Fezleke hazırlanıncaya kadar soruşturma devam edecek."

Fatma ve eşi İbrahim Tiryaki, 6 Ocak'ta Mazı köyündeki evlerinde av tüfeğiyle vurularak öldürülmüş halde bulunmuştu.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64