Kadir Gecesi Mesajları

Sitemize Ulaşan Kadir Gecesi Mesajları..

Kadir Gecesi Mesajları

banner390
AK PARTİ İL BAŞKANI NAZMİ ÜNLÜ'NÜN KADİR GECESİ MESAJI 
Ak Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Ak Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü mesajında ''Kadir Gecesi İnsanlığa Rahmet Kapısıdır” Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayında yer alan, Yüce Yaradan’ın insanlığa kurtuluş çağrısı olan Kur’an’ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu gece… Leyle-i Kadir… Kadrü kıymet bilme, Rabbimizin bizlere sunduğu sayısız nimetlerin farkında olma zamanı… Bu mana ikliminde gönüllerimizi saflaştırmak, feyz, bereket ve güzelliklerden istifade etmek tamamen bizim bu güzel geceyi en iyi şekilde değerlendirmemiz sonucunda elde edeceğimiz kazanımlar olacaktır. Ramazan ayının ve Kadir Gecesi'nin hepimizi kucaklayarak, birlik, bolluk, bereket, kazanç, yardımlaşma, paylaşma, dua, ziyaret, mutluluk ikliminde birleştirmesini ve daha güzel bir geleceğe kapılar açmasını temenni ediyoruz. İdrak edeceğimiz bu çok hayırlı; feyizli ve bereketli gecenin, İlimiz, ülkemiz ve İslâm dünyası için yeniden diriliş, uyanış, şahlanış, rahmet ve berekete vesile olmasını, bütün insanlığa ve İslam Dünyasına huzur ve barış getirmesini Yüce Rabbimden diliyorum'' dedi. 

AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI AHMET AKÇA'NIN KADİR GECESİ MESAJI 
AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akça, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akça mesajında ''Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek, Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan Ayı’nı uğurlamaya hazırlandığımız bu günlerde, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni idrak etmenin coşkunu ve heyecanını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, alemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir ve yine Kur'an-ı Kerim'de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Onun için bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ederken, bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde barış ve huzura vesile olmasını diliyorum.''dedi.

SAADET PARTİSİ KARAMAN İL BAŞKANI ŞABAN ŞAHİN’İN KADİR GECESİ MESAJI

Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Şaban Şahin Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladı; “Duaların kabul olduğu bir gece olduğunu belirtip, Bu gecenin hürmetine İslam Âleminde akan kanın durmasını, yaşanan zulümlerin sona ermesini ve tüm Müslüman kardeşlerimizin huzura ermesini Rabbimden temenni ederim” dedi.

Şahin, “İslamın ilahi prensiplerine her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğu açıktır. Bu gün İslam dünyası maalesef birbirinden kopuk ve parça parçadır. Bunun nedeni de güçlerini birlik olma ve güçlerini birleştirme noktasındaki zafiyetlerinden kaynaklanmaktadır. Dilerim Kadir gecesinde yapacağımız ibadet ve dualar İslam ümmetinin birleşmesine vesile olur. Bugün bize düşen ayrılıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakmaktır. Bizi biz yapan ortak değerlerimizi güçlendirmektir. Öfkeleri, sevgiye, düşmanlıkları kardeşliğe dönüştürmektir. El birliği ile daha güzel bir Türkiye ve daha adil bir dünya için çalışmaktır. Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in güzel ahlakını, örnek hayatını ve eşsiz mücadelesini örnek almak insanlığın kurtuluş reçetesi olan İslami hayatımıza hakim kılmaktır. Güçlünün değil hakkın hâkim olduğu bir dünya için gayret etmektir. Cenab-ı Hakk bizlere, İslam aleminin birlik ve beraberliğini sağlayacak, şuur, gayret ve güç versin.

Bu temenni ile  tüm Karamanlı hemşerilerimizin bu gece semaya ellerini açarak kardeşlerine dua etmesini istiyorum, dua müminin silahıdır, zorda olan tüm kardeşlerimize dualarımızda yer ayırıp tüm İslam Âleminin kurtuluşu için dua edelim,

Tüm İslam Âleminin ve Karamanlı hemşerilerimizin Kadir Gecesi kutluyor bu mübarek günün barış ve huzurun hâkim olduğu bir dünyaya vesile olmasını cenabı haktan temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 İL MÜFTÜSÜ NURİ DEĞİRMENCİ'NİN KADİR GECESİ MESAJI

Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayının son günlerini idrak ederken Yüce Allah’ın lütfuyla 13 Temmuz 2015 Pazartesi gününü 14 Temmuz 2015 Salı gününe bağlayan gece Kadir Gecesi’ni idrak edeceğiz. 

Anlam ve önemi hakkında Kerim Kitabımız Kur’an’da mübarek bir sureyle bildirilen Kadir Gecesi-‘Şüphesiz, biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.’(Kadir; 97/1-5)- aynı zamanda tövbelerin bolca kabul edildiği kutlu ve faziletli bir gecedir. Bu geceyi değerlendirmenin en iyi yolu Peygamber Efendimize indirilen Kur’an-ı Kerim’e en güzel şekliyle yönelmek ve onun eşsiz mesajını anlayıp hayatımıza aktarmaktan geçtiği unutulmamalıdır. 

“Aklen ve fikren diri olanları”(Yasin;36/70) uyarmak için gönderilen Kur’an, bize kendimizi hikmet aynasında görmemiz ve Rabbimizi tanımamız için rehberlik etmekte, varoluşun ve hayatın anlamını göstermektedir. Kur’ân’ın bu özelliği, “Gerçekten bu Kur’an en doğru olan yola götürür ve iyi işler yapan mü’minler için büyük bir mükâfat olduğunu müjdeler”(İsrâ, 17/9).  “Biz Kur’an’dan, mü’minler için şifa ve rahmet olacak şeyler indiriyoruz....”  (İsrâ, 17/82).  ayetleriyle dile getirilmektedir. O, dünya ve ahiret mutluluğunun yol haritasıdır. Bunun için de Kur’an bize hem Yüce Yaratanımıza karşı ödevlerimizi, hem de kendimize, yakın ve uzak çevremiz ile bütün insanlara karşı sorumluluklarımızı hatırlatır. 

Kur’an insanlar arasında adaleti, işi ehil olana vermeyi, hakka razı olmayı, başkasının hakkına göz dikmemeyi, sevgiyi, yardımlaşma ve kardeşliği, davranışlarda doğruluk ve dürüstlüğü emreder. Üstün ahlak sahibi Peygamber Efendimiz’i örnek almayı bizlere emreden Kur’an, dindarlığın ancak ahlakla kemale ereceğini bildirir. Bunun için de O, sözünde durmayı, iyilikte yarışmayı, nimet ve külfeti paylaşmayı, fakir, düşkün ve yetimi kollamayı, emanete ve komşu hakkına riayet etmeyi, alçak gönüllü, güler yüzlü ve iffetli olmayı, çirkin işlerden kaçınmayı ve utanma duygusunu, kimsenin gizli halini araştırmamayı olgun Müslüman’ın ayrılmaz vasıfları olarak zikreder. Hırs, çekememezlik, kin, dedikodu, kendini beğenmişlik, yalan, ikiyüzlülük gibi kötü huyların müminde barınmayacağını bildirir. Kur’an’la buluşmak, sadece onu okumak ve dinlemekle değil, onun öğütlerini önemsemek ve her birini davranışlarımıza yansıtmakla mümkün olur. 

Peygamber Efendimiz “faziletine inanarak ve sevabını da yalnız Allah’tan umarak Kadir gecesini güzel amellerle geçirenlerin geçmiş günahlarının bağışlanacağı”(Buhârî, “Teravih”, 2; Müslim, Salât”, 25)müjdesini vermekte ve bu gecede “Allah’ım sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle”(Tirmizî, Da’aavât, 84)diyerek dua etmemizi tavsiye etmektedir. İnanıyoruz ki, unutarak ve bilmeyerek işlediğimiz günahlardan gerçekten pişman olur ve onlara bir daha dönmemeye karar verirsek, kendimizle hesaplaşıp kulluk ve sorumluluk bilincimizi yenileyebilirsek Yüce Rabbimiz bizleri affedecek, bizlere mağfiret edecektir. Öyleyse, bu mübarek gecenin rahmet ve mağfiret ikliminde Yüce Allah’tan bize imanı sevdirmesini, bizleri samimiyetten ve istikametten ayırmamasını, doğruyu bulduktan sonra kalplerimizi eğriltmemesini ve bizleri affetmesini dileyelim. 

Bize manevi derinliğinde arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve geceler, yaşantımızda kalıcı değişiklikler meydana getirmediği müddetçe tam anlamıyla idrak edilmiş sayılamaz. Bu sebeple ibadetlerimizde ve ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli bir husus olduğunu bilmeli, her ayı Ramazan ve her geceyi Kadir Gecesi gibi yaşamaya gayret etmeli, dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine; sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmalı, yetimlerin, kimsesizlerin, fakir ve muhtaçların yüzünü güldürmeli, onlara yardım elimizi uzatmalıyız. 

Bu vesileyle idrak edeceğimiz Kadir Gecenizi tebrik eder, milletimizin ve İslam âleminin yükselmesine, yücelmesine; sevgi saygı ve kardeşlik duygularımızın pekişmesine vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim. 

 Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy'un Kadir Gecesi Mesajı

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy Kadir Gecesi münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Göksoy Kadir gecesinin bin aydan hayırlı olduğunu, bu gecenin bereketinden  faydalanmak dileğiyle tüm islam aleminin kadir gecesini tebrik ediyorum dedi.

Başkan Göksoy Kadir Gecesi mesajında şunları söyledi “Evveli rahmet, ortası mağfiret sonu da cehennem azabından kurtuluş ayı olan Ramazan-ı Şerifin sonuna yaklaştık. Birlik ve beraberliklerin pekişmesine, yardımlaşma ve dayanışma duygularının artmasına vesile olan 12 ayın sultanı ramazanın 27. Gecesi olan Kadir Gecesine ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bin aydan daha hayırlı olduğuna inandığımız bu mübarek gecenin bereketinden faydalanmak dileğiyle, bütün İslam aleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, insanlığın kurtuluşuna, barış ve esenliğe vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

 

 

                                                                                          


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.