Kadir Geceniz Mübarek Olsun

Gazetemize ulaşan Kadir Gecesi mesajları....

Kadir Geceniz Mübarek Olsun

banner390
Vali Süleyman Tapsız 
Vali Tapsız yayınladığı mesajında "Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılırken, bu manevi havayı bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Kur’an-ı Kerim’de, “Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır” mealindeki ayetle bu gecenin esenlik dolu olduğuna işaret edilmektedir.
 
Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde; ibadetlerimizde, ahlâki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz.
 
Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmalıyız.
 
Birlik ve beraberliğe, kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde; bu güzel vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimizi, felâketlerle boğuşan yakın ve uzak çevremizdeki tüm insanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir.
 
Bu vesileyle tüm Karamanlı hemşehrilerimin ve İslâm âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. " dedi.

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker
Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi: “Rahmet, mağfiret ve arınma iklimi on bir ayın sultanı mübarek Ramazan-ı şerifin son günlerine yaklaşmanın burukluğunu, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesine kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. 
Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı Kadir Gecesi dinimiz de en faziletli ve en kutsal sayılan bir gecedir. 
Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim nuru ile karanlıklar içerisinde yönünü kaybetmiş olan insanlığa ışık tutmuş, eşsiz ilke ve mesajları ile hüzünlü ve bîtap gönüller için neşe kaynağı olmuş inananlar O’nun rahmeti ve şifası ile huzur bulmuştur. 
 Kadir gecesini idrak etmenin ve ondan nasiplenmenin yolu, Kur'an-ı Kerim'in eşsiz mesajına kulak vermek, onu anlamak ve onun aydınlattığı istikamette yürümekten geçmektedir. 
Bu duygu ve düşüncelerle bin aydan daha hayırlı mübarek Kadir Gecesinin ülkemizin birlik ve beraberliğine, milletimizin huzur ve mutluluğuna vesile olmasını, bu gecenin hürmetine İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşlarının durmasını, bütün kardeşlerimizin bayrama huzur ve güven içerisinde ulaşmasını Yüce Allah’tan niyaz eder, tüm İslam âleminin ve milletimizin Kadir Gecesi’ni tebrik ederim.” dedi.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan
“Onbir ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı’nın son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, ‘Bin aydan daha hayırlı’ olarak bildirilen Kadir Gecesi’ne idrak etmenin de sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in indirildiği bu geceyi, af ve mağfireti bol olan Yüce Rabbimize karşı af dileyerek ve dua ederek geçirmeliyiz. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin; öncelikle ülkemizde sonra tüm İslam Alemi ve insanlık için sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını, dünya üzerindeki savaş, şiddet ve akan gözyaşlarının dinmesine, ülkemizdeki terör belasının sona ermesine ve İslam Aleminin birliğine vesile olmasını diliyorum.”

KTSO Meclis Başkanı M. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay
Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı M. Gökhan Alkan ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toktay Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayınladılar. Yayınladıkları mesajda;

“Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ne bir kez daha kavuşmuş bulunmaktayız.  Kadir Gecesi saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel günlerdir. Bu gece, kalplerimizin, duygu ve davranışlarımızın her türlü kötülükten arınması, aramızdaki sevgi ve bağışlamanın hepimizi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânı olarak değerlendirilmelidir.  Bu gece, hepimizin rahmete berekete, bağışlanmaya ve olgunluğa ulaşabilmesi için çok önemli bir fırsattır. 

Günümüzde fazlasıyla görülen her türlü dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine aramızda sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk ve kardeşliğin hâkim olması için çalışmalıyız. Huzur ve mutluluğun kaybolduğu, tartışma ve gerginliklerin zaman zaman en üst seviyelere yükseldiği böyle bir dönemde bizi biz yapan manevi değerlerimizi güçlendirmemiz gerekmektedir. 
Bu vesileyle; bu kutsal günlerin insani duyguların öne çıkmasına yardımcı olması ve mübarek Ramazan Bayramına ülkemizin ve tüm Müslüman camiasının barış, huzur ve mutluluk içerisinde girmesi dileklerimizle Kadir Gecenizi en içten duygularla kutlar; Tüm insanlık alemine barış sevgi ve huzur getirmesini temenni ederiz” dediler.

AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü
Birlik dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan Ayı'nı uğurlamaya hazırlandığımız bu günlerde, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni idrak ediyoruz.
Kadir Gecesi, âlemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir ve yine Kur'an-ı Kerim'de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir. Birlik, beraberlik ve kardeşlik sofralarında buluştuğumuz Ramazan-ı Şerif’in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ne ulaşmanın huzurunu, Ramazan Bayramı'na kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.
Kırgınlık, kin ve nefretin yerine sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmalıyız. İslam âlemi için gecelerin en feyizlisi ve en bereketlisi olan Kadir Gecesi’nin rahmet ve bereketinden yararlanmayı Rabbim bizlere nasip etsin. Bu gece, özellikle İslam coğrafyasında akan kan ve gözyaşının durması için, ülkemizi karanlık günlere sürüklemek isteyen şer odaklarının bertaraf olması, barış ve huzur ikliminin dünyaya hâkim olması için dua edelim. Rabbim bu gecede yapacağımız dualarımızı kabul etsin.
Bin aydan daha hayırlı bir gece olan Kadir Gecenizi tebrik ediyor, millet olarak aramızdaki sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

İl Genel Meclis Başkanı Celalettin Güngörer
İl Genel Meclis Başkanı Güngörer mesajında; Dini hayatımızda önemli bir yere sahip olan Kadir Gecesinin değeri, insanlığa rehber, şifa ve ebedî mutluluğun anahtarı olarak gönderilen Kur’an’ı Kerim’in o gecede yeryüzü ve beşerle buluşmaya başlamasından kaynaklanmaktadır.

"Kadir gecesi Rabbimizin insanlığa bir rahmet kapısı, bir umut pınarı olarak bahşettiği mübarek bir gecedir. Kadir Gecesini idrak ederken; açları, yoksulları, zulme maruz kalmışların haklarını düşünmemiz, onların dertleriyle dertlenmemiz, yaralarını sarmamız gerekir. Bu bütün Müslümanların üzerine düşen bir görev ve sorumluluktur.
Kadir Gecesi, en faziletli ve kutsal gecelerden biridir. Bin aydan daha hayırlı olarak kabul edilen bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe, huzur getirmesini, bu gecenin hayırlara vesile olmasını, kardeşliği, sevgi ve saygı bağlarını kuvvetlendirmesini, dünya üzerindeki savaş, şiddet ve akan gözyaşlarının dinmesine, ülkemizdeki terör belasının sona ermesine ve İslam âleminin birliğine vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ahmet Akca
“Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ni idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Bizi bu geceye kavuşturan Rabbimize şükürler olsun. Dileklerimizi, isteklerimizi Allah'a arz etmek için de değerli bir fırsat olan Kadir Gecesi, âlemlere rahmet olarak gönderilen Kur'an-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gün olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir.
Kadir Gecesi de bin aydan daha hayırlı bir gece olup, aynı zamanda müminler için de bir fırsattır. Kadir Gecesi saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel günlerdir.

Ülkemiz zor bir dönemden geçiyor, bu gece ülkemiz için dua etmeyi unutmayalım. Rabbim vatanımızı bölmek isteyenlere vatan hainlerine fırsat vermesin. Rabbim askerimize, polisimize, halkımıza yardım etsin. Vatanımızı bölmek isteyen iç ve dış güçlere Rabbim fırsat vermesin inşallah.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslâm Âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecede yapılan duaların İslam âleminin kardeşlik, birlik, dirlik ve beraberliğine vesile olmasını temenni ederim. 

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümit Gülin Göksoy
Hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve mutluluğun doruğa ulaştığı Ramazan ayını uğurlamaya hazırlandığımız bu günlerde.
 Bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi‘ne kavuşuyor olmanın sevinci ve heyecanını yaşıyoruz. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır.
Bizler her ne kadar Kadir Gecesine kavuşmanın sevincini ve heyecanını yaşasak da hüzünlü bir Ramazan ayı yaşadık.
Ramazan boyunca İslâm coğrafyasında insanlığa reva görülen zulüm ve şiddetin üzüntüsünü yüreğimizde yaşarken onları dualarımızdan hiç eksik etmiyoruz.
Bu vesile bir kez daha Atatürk Havalimanı'nda  terör saldırısında kaybettiğimiz vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum.
Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde yağdığı Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesilece olacaktır.
Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı gündür. 
Barış için, kardeşlik için birlik beraberlik için güzel bir fırsattır bu düşünce ve temennilerle bütün İslam âleminin, Kadir Gecesini kutluyor, bu gecenin milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.
 
AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kale
AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kale Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Mesajında "Sosyal hayatta dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşanmasına vesile olan, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, ilahî af ve mağfiret niyazlarını zirveye taşıyan, şükran hislerimizi canlandırarak bizlere yoksulların, çaresizlerin halinden anlama şuuru veren ve “sabır” denilen yüksek ahlakî meziyetimizi geliştiren oruç ibadetiyle geçirdiğimiz rahmet ve bereket mevsimi Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, Yüce Kitabımız’da “bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesini idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.
Dini hayatımızda önemli bir yere sahip olan Kadir Gecesinin değeri, insanlığa rehber, şifa ve ebedî mutluluğun anahtarı olarak gönderilen Kur’an’ı Kerim’in o gecede yeryüzü ve beşerle buluşmaya başlamasından kaynaklanmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimizin, genç kardeşlerimin, aziz milletimizin ve İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum." dedi.

Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen
Sözkesen mesajında; "Kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşanmasına vesile olan, çaresizlerin halinden anlama duygusu yaşatan ve sabır derecemizi geliştiren Ramazan ayının sonuna yaklaştık. Kuran-ı Kerimde “bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesini idrak edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sema kapılarının ardına kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği bu gecede Ülkemizin birliği için, savaşların bitmesi için, hain terör örgütlerinin emellerine ulaşmaması içinde dua edelim.

Bu gecenin kardeşlik, sevgi ve saygı bağlarını kuvvetlendirmesine, dünya üzerindeki savaş, şiddet ve akan gözyaşlarının dinmesine, ülkemizdeki ve tüm dünyadaki terörün sona ermesine, İslam âleminin birliğine ve hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Hepimizin Kadir Gecesi mübarek olsun."

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.