"16. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri"

YOZGAT (AA) - Yozgat Belediyesi'nce gerçekleştirilen "16. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri" kapsamında, engellilere yönelik yarışma gerçekleştirildi.Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte engelliler 150 metrelik parkuru akülü arabalarıyla...


banner390

YOZGAT (AA) - Yozgat Belediyesi'nce gerçekleştirilen "16. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri" kapsamında, engellilere yönelik yarışma gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte engelliler 150 metrelik parkuru akülü arabalarıyla en kısa sürede bitirmek için yarıştı. 

Bedensel engelli 10 kişinin katıldığı yarışmada, 150 metrelik parkuru akülü arabasıyla 19 saniyede tamamlayan Uğur Gezgin birinci oldu. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, engelli vatandaşları toplum hayatı içerisinde tutmaya çalıştıklarını belirterek, "Engelsiz yaşam parkı yapmayı düşünüyoruz, orada engelli vatandaşlarımızla engelsiz vatandaşlarımız bir arada olacak. Biz engellilerimizin de toplumun içerisinde olmasını istiyoruz. Bu manada bugün yaptığımız yarışma da bana göre çok güzel bir faaliyet oldu" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.