Turizm Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor

Gezici Müze Karaman'da

Turizm Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor

banner390
 Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünün organizasyonu ile “Şehitler Diyarından Anadolu'ya” sloganıyla başlayan ve Çanakkale Savaşlarında kullanılan savaş malzemelerinin sergilendiği “Gezici Müze” İlimizde ziyarete açıldı. 
18 Nisan 2014 Cuma günü saat 14.30’da Aktekke Meydanındaki gezici müzenin açılışına; Vali Murat Koca, Garnizon Komutanı J. Kd. Alb. Mustafa Akış, Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Basın – Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Konya İl Müdürü Tuncay Karabulut, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Cengiz Orta, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Vali Murat Koca, okul öğrencileriyle birlikte gerçekleştirdiği açılışın ardından, Çanakkale ruhunu pekiştirmeyi amaçlayan ve savaştan kalma harp malzemeleri, kişisel ve askeri objeler ile resim ve çeşitli malzemelerin sergilendiği bölümde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgiler aldı.

Başbakanlık Basın – Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün katkılarıyla Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında milli birlik ve beraberliğe vurgu yapmak ve tarih bilincinin yerleşmesini sağlamak amacıyla “Şehitler Diyarından Anadolu’ya” sloganıyla yola çıkan ve tüm Türkiye’yi dolaşacak olan gezici müze, ilimizde üç gün boyunca açık kalacak ve vatandaşlar tarafından gezilebilinecektir.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.