AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

ÇANKIRI (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, hiçbir seçim öncesinde seçim ekonomisi uygulamadıklarını, halkın karşısına boş vaatlerle çıkmadıklarını söyledi.Şahin, partisinin Çankırı Buğdaypazarı Mahallesi'nde...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

banner390

ÇANKIRI (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, hiçbir seçim öncesinde seçim ekonomisi uygulamadıklarını, halkın karşısına boş vaatlerle çıkmadıklarını söyledi.

Şahin, partisinin Çankırı Buğdaypazarı Mahallesi'nde düzenlenen mitinginde, Çankırı'nın gönlünde ayrı yere sahip olduğunu anlattı.

AK Parti'nin 10. seçimine gireceğini belirten Şahin, "AK Parti'nin arkasında sizler kaya gibi durdunuz. İnanıyorum ki 7 Haziran'da da kaya gibi duracaksınız. Bir siyasi parti iktidar olur, sonra yeniden seçime girer. Eğer bir siyasi parti oylarını artırarak, tekrar tekrar seçilmişse, demek ki halk o iktidardan memnun. O halk 'Bu hizmetler devam etsin' demek istemiştir" ifadesini kullandı.

"Biz hiçbir seçim öncesi seçim ekonomisi uygulamadık, boş vaatlerle sizin karşınıza çıkmadık" diyen Şahin, yapamayacakları, bütçenin imkan vermediği vaatlerde bulunmadıklarını dile getirdi.

Şahin, şöyle devam etti:

"Biz de emeklilerimize astronomik vaatlerde bulunabilirdik. Bunu yapmadık, seçimlerden sonra sizlerin, aziz milletimizin bizleri iktidara taşıyacağını bildiğimiz için yapmadık. Bunları düzeltmek yine bize düşeceği için yapmadık. Bol keseden vaatlerde bulunuyorlar. 'İktidara gelirsek emeklilerimize Ramazan ve Kurban Bayramı'nda iki kez ikramiye vereceğiz' diyorlar. Bütçe buna imkan verseydi, biz onlardan önce verirdik. Biz emeklilerimizi onlardan daha çok seviyoruz." 

- "Başkaları ne verirse ben 5 fazlasını vereceğim' dediler, sonuç ortada"

Ölçülü hareket ettiklerine dikkati çeken Şahin, ellerinde ölçü olduğunu, muhalefette ise bulunmadığını dile getirdi.

Şahin, Türkiye'nin 2015 bütçesinin Meclisten geçtiğini anımsatarak, şunları belirtti:

"472 milyar lira giderimiz, 389 milyar lira vergi gelirimiz var. Bütçenin gelirlerinin toplamı 451 milyar lira. Bütçenin açığı 21 milyar lira. Size sadece bir tane söylüyorum. Emekliye prim vaat ediyorsunuz, bunun toplam maliyeti 24 milyar (lira). Bunun karşılığı var mı? Ne yapacaksınız? Yatırımlardan mı vazgeçeceksiniz? Sosyal kesimlere aktaracağınız fasılları mı bir tarafa bırakacaksınız? Tek ihtimal akla geliyor ya karşılıksız para basacaksınız ya borç alacaksınız ya da vergi koyacaksınız.

Geçmişte böyle yaptılar. 'Başkaları ne verirse ben 5 fazlasını vereceğim' dediler, sonuç ortada."

2017 yılında denk bütçe yapacaklarını ifade eden Şahin, ondan sonra emekliye ve sosyal kesimlere daha fazla zam yapacaklarını vurguladı.

Şahin, konuşmasının ardından miting alanındakilere gül dağıttı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.