banner417
10 Aralık 2014 Çarşamba 21:32
19 Okunma
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:
banner416
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selehattin Demirtaş’ın güvenlik paketi ile ilgili ‘sokakta engelleriz’ açıklamalarına ilişkin, “Bu düzenlemeyi bozmaya gayret edenler bunun yegane sorumlusu olacaktır” dedi.

Türkiye Petrolleri’nin 60. Yıl Resepsiyonu’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Güvenlik paketi ile ilgili HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “sokakta engelleriz” açıklamalarının sorulması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu anda yapılan düzenlemenin tamamen toplumun düzenini korumaya ve toplumun huzurunu sağlamaya yönelik bir düzenleme olduğunu söyledi.

“HALKI SOKAĞA DÖKENLER YARGIDAN KURTULAMAYACAK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu düzenlemeyi bozmaya gayret edenlerin bunun yegane sorumlusu olacağını kaydetti. Halkı sokağa dökmek isteyenlerin yargıdan kurtulamayacağını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hükümetin atmış olduğu bu adım çok isabetli bir adımdır. Bu isabetli adımın milletçe bizde yanında olmak durumundayız” dedi.

“BÖYLE SİYASET YAPILAMAZ, KABUL ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL”

Molotof kokteyleriyle bu ülkede siyaset yapılamayacağını ifade Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böyle siyaset yapamayız. Bunu kabul etmek mümkün değil. Vatandaşın camını, çerçevesini indirene sıcak bakamayız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, halkı öldürmeye yönelenlerle beraber hareket edenleri savunamayacaklarının altını çizerek, “Devlet bunlara karşı belli yaptırımlar hazırlamak durumundadır. Şuanda hazırlanan paket böyle bir paket olarak görüyorum. Hayırlı olsun diyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64