Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

YOZGAT (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,  "Özellikle seçim döneminde her türlü vaatler çıkıyor. En son birisi asgari ücreti 5 bin liraya çıkartmış. Kardeşim kimin parasını kime nasıl dağıtıyorsun? Eğer verilmesi...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

banner390

YOZGAT (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,  "Özellikle seçim döneminde her türlü vaatler çıkıyor. En son birisi asgari ücreti 5 bin liraya çıkartmış. Kardeşim kimin parasını kime nasıl dağıtıyorsun? Eğer verilmesi gerekiyorsa ilk başta bunu verecek olan biziz" dedi.

Yıldız, Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde AK Parti Seçim İrtibat Bürosu ziyaretinde yaptığı konuşmada, Türkiye'de hizmet siyasetinin AK Parti ile başladığını, 2001 yılında dünya güllük gülistanlıkken Türkiye'de ekonomik krizlerin yaşandığını söyledi.

Dünyanın 2008 yılında ekonomik olarak neredeyse yeniden yapılandığını ancak Türkiye'de herhangi bir sarsıntı olmadığını belirten Yıldız, "Petrolle alakalı ciddi oynamalar oluyor. Bir çok hükumet zora giriyor para bulamıyor ama Türkiye'de bir sıkıntı yok çünkü bunun temelinde son derece sağlam ve Türkiye'nin istikrarını ön plana alan bir yapı var" diye konuştu.

Yıldız, 7 Haziran'da yapılacak seçimlere değinerek, şunları kaydetti:

"Biz MHP'li CHP'li kardeşlerimizle centilmenliği bırakmayacağız. MHP'li kardeşlerimiz de şunu bilsinler, milliyetçiliği, vatanı sevmeyi, devleti, bayrağı sevmeyi yalnızca sözlerle değil, icraatlarımızla da göstermemiz gerekiyor. Özellikle seçim döneminde her türlü vaatler çıkıyor. En son birisi asgari ücreti 5 bin liraya çıkartmış. 'Kardeşim kimin parasını kime nasıl dağıtıyorsun?' Eğer verilmesi gerekiyorsa ilk başta bunu verecek olan biziz. Ülke kaynağıyla bunu yapacak biziz. 'Hangi dengeleri nasıl değiştirdiğini biliyor musunuz?' Biz sanki onun daha fazlasını vermek istemiyor muyuz? Ama bizim sırtımızda yumurta küfesi var. Biz sırtında yumurta küfesi olmayanlarla 'her sabah hadi şunu ortaya atalım' diye yola çıkmadık."

Yıldız, ülkenin huzurunu ve birliğini bozmak isteyenlere asla müsaade etmeyeceklerini belirterek, "Bozdurtmayız, zedeletmeyiz. Bir karış toprağına herhangi bir kem göze müsaade etmeyiz. O yüzden alnınız açık, gözünüz, kalbiniz her zaman rahat olsun" diye konuştu.

AK Parti'nin yüzde 50'ler civarında oy aldığını ancak hizmetini yüzde 100'üne götürdüğünü vurgulayan Yıldız, "Seçmenimizin yüzde 100'üne, vatandaşımızın yüzde 100'üne hizmet götüreceğiz. Tabi o kardeşlerimizde başka bir partiyi tercih edebilirler ama biz anlatacağız. Bunlar çok çabuk unutulabiliyor. Türkiye, bundan 3 yıl önce çok büyük badirelerden geçti, çok ciddi sıkıntıları atlattı. Yalnızca bir kitap fırlatıldı diye ülkenin krize girildiği dönemleri unutmayalım" ifadelerini kulandı.

Bakan Yıldız, İmam Hatip ve İlahiyat Fakültelerine başörtüsüyle girilemeyen yılları anımsatarak, "Bu ne kadar büyük zulümdü. Kimse bunu konuşmaya cesaret edemiyordu. Bir annenin askerdeki oğlu ile Kürtçe konuşmasına izin verilmiyordu. Bu ne kadar bir zulümdü. 'Anne ve baba ile oğlunun arasını bir dil girebilir mi?' O yüzden  AK Parti'nin devamı mutlaka lazım" diye konuştu.

Türkiye'nin önemli seçimlerinden birinin 7 Haziran'da yapılacağına dikkati çeken Yıldız, "AK Parti olarak 9 seçim geçirdik. 3 yerel, 3 genel seçim bir cumhurbaşkanlığı ve 2 referandum. Her defasında AK Parti güçlenerek, daha da büyüyerek çıktı" dedi.

-Esnaf ziyareti

Yıldız, daha sonra ilçe esnafını ziyaret etti. Ziyaretlerde çiftçilik yapan bir vatandaşın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mazot fiyatını düşüreceği vaadini hatırlatması üzerine Bakan Yıldız, mazotun litre çıkış maliyetinin Kılıçdaroğlu'nun dediği gibi 1,21 lira olmadığını, 1,41 lira olduğunu söyledi.

Nakliye ve diğer girdilerin hesaplanmasıyla maliyetin daha yüksek olduğuna dikkati çeken Yıldız, "Şimdi sen otobüsünü Kocaeli'ye gidip de mi dolduracaksın yoksa benzini buraya bidonlarla mı getireceksin? Söyleyip de söylüyorlar. Kayseri'de bir tabir var, 'zararına mal teslim edilmez' diye" şeklinde konuştu.

Bakan Yıldız, iktidarları döneminde çiftçiye 19 başlık adı altında destek verdiklerini, bunu en iyi Boğazlıyan çiftçisinin bildiğini sözlerine ekledi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.