Genel seçime doğru

YOZGAT (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Din üzerinden istismara devam eden bu zihniyet, şimdilerde de Anadolu'da milliyetçilik, doğuda da Kur'an-ı Kerim üzerinden istismarlarını sürdürerek oy devşirme peşinde" iddiasında...

Genel seçime doğru

banner390

YOZGAT (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, "Din üzerinden istismara devam eden bu zihniyet, şimdilerde de Anadolu'da milliyetçilik, doğuda da Kur'an-ı Kerim üzerinden istismarlarını sürdürerek oy devşirme peşinde" iddiasında bulundu.

Durmaz, partisinin Şefaatli seçim irtibat bürosu açılışında yaptığı konuşmada, 12 yıldır Yozgat seçmeninin, Türkiye'nin önemli mevkilerine siyasetçi gönderdiğini söyledi.

Meydanlarda bol keseden verilen vaatlerin, yatırım ve hizmetlerin hiç birisinin yerine gelmediğini savunan Durmaz, "Yerel seçimler öncesinde Şefaatli meydanında seçmene doğalgaz sözü veren Bakan Bekir Bozdağ, bu sözünü neden tutmamıştır? Bırakın verilen sözleri tutmayı, Yozgat 260 bin göçüyle her geçen gün yardıma muhtaç iller arasındaki yerini almaktadır" ifadesini kullandı.

Yozgat'ın gelişmişliğine adalet sağlamayanların Türkiye'ye adalet getiremeyeceğini ileri süren Durmaz, "Yolsuzluğu devletin resmi kurumu Mali Suçları Araştırma Kurulu tarafından da doğrulanmış 4 bakanı yüce divana göndermeyenler şimdi gelmiş 'Yozgat'ın kararı büyümenin devamı' yalanıyla milletimizi bir kez daha aldatmaya çalışmaktadırlar. Bu aldatma ne ilk ne de sondur. Din üzerinden istismara devam eden bu zihniyet, şimdilerde de Anadolu'da milliyetçilik, doğuda da Kur'an-ı Kerim üzerinden istismarlarını sürdürerek oy devşirme peşindedir" diye konuştu.

Milletin hizmet etmeyen siyasilere sandıkta cevap vermesi gerektiğini belirten Durmaz, şöyle devam etti:

"Milliyetçilik üzerinden istismar yapan bu zihniyet, oylarının eridiğini bildiği için milliyetçi ve vatanını seven seçmeni bu kanaldan kandırmaya çalışmaktadır. Kayseri meydanında 'Apo ile görüşen şerefsizdir' diyenler, bu sözlerini sonradan değiştirmediler mi?  Biz hukuk diyoruz, onlar hukuk tarihinde ilk kez yaşanan hakim ve savcıları tutukluyorlar. Biz hırsızlık haram diyoruz, onlar 'bırakın biraz da bizimkiler çalsınlar' diyorlar. Biz teröristle müzakere olmaz mücadele olur diyoruz, onlar Türk bayrağı altında bu hainlerle protokol imzalıyorlar ve devletin polis teşkilatını ve okullarını dağıtıyorlar."

Durmaz, konuşmasının ardından MHP Yozgat milletvekili adayları Mehmet Ali Çakır, Seyit Yücel ve Yusuf Mertoğlu'yla esnafı ziyaret etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.