MHP'nin Kırşehir mitingi

KIRŞEHİR (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bilesiniz ki bizim iktidarımız çiftçinin, işsizin, memurun, fakirin iktidarı olacaktır. Bizim iktidarımız yolda kalmışın, garibin iktidarı olacaktır. Bizim iktidarımız emeklinin...

MHP'nin Kırşehir mitingi

banner390

KIRŞEHİR (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bilesiniz ki bizim iktidarımız çiftçinin, işsizin, memurun, fakirin iktidarı olacaktır. Bizim iktidarımız yolda kalmışın, garibin iktidarı olacaktır. Bizim iktidarımız emeklinin iktidarı olacaktır" dedi.

Bahçeli,  partisinin Kırşehir Cacabey Meydanı'nda düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada, AK Parti ve CHP'ye oy verenlerle, kararsızlara seslenerek, birlikte yürüme çağrısında bulundu.

AK Parti'nin aldığı oyları kötüye kullandığını, Türkiye'yi enkaza çevirdiğini ileri süren Bahçeli, "AKP’ye destek veren kardeşim; ülken için, milletin için, vatanın için, geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim. CHP’ye oy veren vatandaşlarım, çağrım sizleredir; bu defa bizimle yürüyün. Kararsız duran, tercihini henüz yapmamış kardeşim; boşuna zaman kaybetme, MHP bil ki seninle, senin yanındadır. Artık AKP külfeti Türk milletine çok ağır gelmektedir" diye konuştu.

Kırşehirlinin kararını verdiğini ve tertemiz bir sayfa açmak için Milliyetçi Hareket’i seçtiğini iddia eden Devlet Bahçeli, şöyle devam etti:

"AKP İktidarıyla birlikte sıkıntılarınız arttı. Görüyorum. Yoksulluğunuz dayanılmaz bir noktaya geldi. Biliyorum. Bağlarınızda üzümünüz kalmadı. Pekmez üretemez hale geldiniz. Kaman ceviziniz tükenme sınırındadır. Çiçekdağlı çiftçimizin hasadı, borçlarını karşılayamaz bir durumdadır. Bilesiniz ki, bizim iktidarımız çiftçinin, işsizin, memurun, fakirin iktidarı olacaktır. Bizim iktidarımız yolda kalmışın, garibin iktidarı olacaktır. Bizim iktidarımız emeklinin iktidarı olacaktır."

- "Çiftçilerimiz feryat etmektedir"

Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceklerini, kamu çalışanlarının çeşitli isimler altında ödenen tüm ek ödenekleri emekli aylığına yansıtacaklarını vurgulayan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini çözeceğiz. Çiftçilerimiz feryat etmektedir. Tarımda sorun büyüktür. Girdi maliyetleri dayanılmaz seviyelerdedir. Bu nedenle Hızır gibi yetişerek; mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV’yi tamamen kaldıracağız, çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz. Tarımı canlandırmak, çiftçimizi, hayvan üreticimizi borçtan dertten kurtarmak için bizimle yürüyecek misiniz? Canlı hayvan kaçakçılığını önlemek, et ve sütte garanti fiyat uygulamak için tedbir alacağız. Asgari ücretle geçinen kardeşlerimin ne denli yoksul ve vahim durumda olduğunu yakından takip ediyorum. Buna son vermek zorundayız. Erdoğan karşı çıksa da, Davutoğlu itiraz etse de, Maliye Bakanı bütçe dengelerini hatırlatsa da, Suriyeli sığınmacılara 5 milyar dolar civarında harcama yapanlara asgari ücretlilerimizi ezdirmeyeceğiz. Ve asgari ücreti net bin 400 liraya çıkaracağız. Hayırlı olsun." 

Bahçeli, "Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden ucuz siyaset yapan müflis ve maneviyat tüccarlarının yapamadığını yapacağız ve imamsız, müezzinsiz cami bırakmayacağız. Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız" dedi.

- "Bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacağız"

MHP lideri Bahçeli Kırşehirlilere, şöyle seslendi:

"Temiz siyaset, dürüst yönetim için bizimle yürü Kırşehir. Şüphesiz bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacağız. Dik baş, tok karın, mutlu yarın için bizimle yürü Kırşehir. 7 Haziran’da MHP’ye oy verecek misiniz? 7 Haziran’da vatana, millete ve geleceğinize sahip çıkacak mısınız? Bu evetler sayesinde, genel seçimler, büyük milletimizi tıpkı asırlar öncesinde olduğu gibi lider ülke Türkiye ülküsüne götürecek yolun başlangıcı olacaktır." 

(Bitti)


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.