Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

- Yozgat milletvekili seçilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bozdağ mazbatasını aldı - Bozdağ: - "Millet koalisyona 'hayır' dedi tek başına iktidara 'evet' dedi ve iktidarı da sandıkta kurdu. Milletimizin kurduğu yeni iktidarın adı AK Parti iktidarıdır"

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

banner390

YOZGAT/KIRIKKALE (AA) - Yozgat Milletvekili seçilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ mazbatasını aldı.  

Bozdağ ve AK Parti'den Yozgat milletvekili seçilen Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer'e mazbatalarını, Yozgat Adliyesi'nde İl Seçim Kurulu Başkanı Turgay Çorak verdi.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Bozdağ, 1 Kasım seçimlerinin ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, milletin sandıkta kararlı bir irade ortaya koyduğunu söyledi.

Sandıktan bütün belirsizlikleri ortadan kaldıran bir sonuç çıktığını ifade eden Bozdağ, "Millet koalisyona 'hayır' dedi, tek başına iktidara 'evet' dedi ve iktidarı da sandıkta kurdu. Milletimizin kurduğu yeni iktidarın adı AK Parti iktidarıdır" dedi.

Milletin duasıyla AK Parti'nin iktidar olduğunu dile getiren Bozdağ, şöyle devam etti:

"Allah bizleri milletimize karşı mahcup etmesin. Yozgat’ta da dört dörtlük bir başarı ortaya çıktı. Bu seçimde bir siyasi mühendisliğe de Yozgatlı şahit oldu. Yozgatlılar siyasi mühendisliğe de 'hayır' dedi ve 'Mühendisliği ben yaparım, kararı ben veririm, ne olacaksa benden olur, ne bitecekse benden biter' dedi" değerlendirmesinde bulundu.

Siyasi mühendislik hesabı yapan medya patronlarına, paralel çevrelere ve uluslararası çevrelere Yozgat’tan bir cevap gönderildiğini belirten Bozdağ, "Onun için Yozgatlıları da bu yönüyle ayrıca kutluyorum. AK Parti'ye sadece destek oldukları, dua ettikleri için değil Yozgat'ta hayata geçirilmek istenen siyasi mühendisliğe de 'Hayır' dedikleri için gönülden teşekkür ediyorum. Bundan sonra vazifemiz Yozgatlı için Türkiye’miz için aziz Türk milleti için durmadan çalışmaktır. Rabbim bizi hemşehrimize ve aziz milletimize karşı mahcup etmesin" diye konuştu.  

Bozdağ, bir gazetecinin "1 Kasım'dan sonra 5'inci parti kurulacak" iddialarını hatırlatması üzerine "O bir iddiaydı. Halk artık onu gündemden kaldırdı. Yok artık öyle bir şey. O iddiaları, atanlara sorun 'Nerede partiniz' diye" yanıtını verdi.

- Kırıkkale

AK Parti'den Kırıkkale Milletvekili seçilen Ramazan Can, Abdullah Öztürk ve Mehmet Demir mazbatalarını aldı.

Partililerle Kırıkkale Adalet Sarayı'na gelen milletvekillerine mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Ekrem Halıcı takdim etti. Can, Adalet Sarayı önünde yaptığı açıklamada, yeni dönemin vatana ve millete hayırlı olmasını temenni etti. 

Kırıkkaleli vatandaşların üzerine düşen görevi yaptığını belirten Can, "Sıra bize geldi. Bizler de üzerimize düşeni yapacağız. Bu muhteşem üçlü Kırıkkale'nin siyasi ve hizmet tarihine not düşecektir" dedi. 

Öztürk de seçimlerin ülke için hayırlı olmasını dileyerek, çok önemli bir başarı kazandıklarını kaydetti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.