TBMM'nin açılışının 95. yıl dönümü

TBMM (AA) - "TBMM Çocuk" adlı internet sitesinde, Meclisin açılışının 95. yıl dönümü  etkinlikleri kapsamında hazırlanan, "Ali ve Ayşe ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" isimli çizgi film yayımlandı.TBMM Basın, Yayın ve Halkla...

TBMM'nin  açılışının 95. yıl dönümü

banner390

TBMM (AA) - "TBMM Çocuk" adlı internet sitesinde, Meclisin açılışının 95. yıl dönümü  etkinlikleri kapsamında hazırlanan, "Ali ve Ayşe ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" isimli çizgi film yayımlandı.

TBMM Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, çizgi filmin içeriğine ilişkin bilgi verildi.

TBMM Çocuk internet sitesine üye olarak çocukların, TBMM’de yapılacak etkinliklerden haberdar olduğu, sürpriz yarışmalara katılarak hediyeler kazanabildiği ve sitenin eğlenceli içerikleriyle çocuklara bağımsızlık, ulusal egemenlik ve yasama süreci hakkında bilgiler verdiği ifade edildi.

Sitenin kütüphane bölümünde çocuk kitaplarının, oyunlar bölümünde de Türkiye haritası yapbozu, "Meclisi Boyayalım" ve "Doğru Cevabı Biliyor musunuz?" oyunları ile fotoğraflar yer aldığı belirtilen açıklamada, bu sayede çocukların bilgi edindikleri ve eğlenme imkanı buldukları bilgisine yer verildi.

Siteyi ziyaret eden çocukların, ziyaretçi defteri bölümünde önerilerini sunarak ve siteye üye olarak paylaşımda bulunabildikleri belirtildi.

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.