14 Mart Tıp Bayramı

- CÜ'de beyaz önlük giyme töreni yapıldı

14 Mart Tıp Bayramı

banner390

SİVAS (AA) - Cumhuriyet Üniversitesi'nde () 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla "Geleneksel Beyaz Önlük Giyme" töreni düzenlendi.

CÜ Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen törene, CÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sami Hizmetli, Prof. Dr. Metin Bozkuş, öğretim üyeleri, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

Rektör Yardımcısı Hizmetli, programda yaptığı konuşmada, 14 Mart Tıp Bayramı'nı büyük bir üzüntüyle kutladıklarını belirterek, Ankara'da yaşanan terör saldırısını kınadı.

Öğrencilere mesleki hayatlarında başarı dileyen Hizmetli, "Mesleğimize adım attığımız ilk gün olarak bu heyecanınızın ömür boyu devam edeceğine inanıyorum. Bu meslek fedakarlık gerektiriyor, beyaz önlük, bizim için bir formamızdır ve doktorluğun simgesidir, beyaz önlük dürüstlüktür, doğruluktur ömür boyu bir temizlik ve vefa borcu demektir" ifadesini kullandı.

Programda, CÜ Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Bolayır'ın "Bir deneyim paylaşımı" adlı konuşmasının ardından şair Dr. Ceyhun Atuf Kansu'nun yazdığı "Dünyanın bütün çiçekleri" adlı şiirin dinletisi yapıldı.

Törende, son olarak tıp fakültesini kazanarak bu yıl eğitime başlayan doktor adaylarına beyaz önlükleri giydirildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.