ERU Bahreyn'den hasta kabul edecek

- ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Doğru: - "Bahreyn Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile yaptığımız değerlendirmelerde kemik iliği ve karaciğer nakli için hastanemize, bu ülkeden hasta gelmesi için prensipte anlaşmaya vardık"

ERU Bahreyn'den hasta kabul edecek

banner390

KAYSERİ (AA) - Erciyes Üniversitesine (ERÜ) sağlık turizmi kapsamında Bahreyn'den organ nakli hastası geleceği bildirildi.

ERÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Kudret Doğru, yaptığı yazılı açıklamada, sağlık turizmi kapsamında Bahreyn'den Erciyes Üniversitesi Hastanelerine organ nakli hastasının gelmesi için Bahreyn Krallığı Sağlık Bakanlığı yetkilileriyle prensipte anlaşmaya vardıklarını ifade etti.

Bahreyn Krallığı Sağlık Bakanlığından yetkililerin hastanelerine gelerek incelemelerde bulunduklarını aktaran Doğru, şunları kaydetti:

"Bu ziyarette Bahreyn Sağlık Bakanlığı temsilcileri hastanelerimizin özellikle kemik iliği nakli merkezi ve diğer bölümlerini gezerek, hastanemizin fiziki imkanları hakkında bizlerden bilgi aldı. Bahreyn Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile yaptığımız değerlendirmelerde kemik iliği ve karaciğer nakli için hastanemize bu ülkeden hasta gelmesi için prensipte anlaşmaya vardık. Bahreyn Sağlık Bakanlığı yetkililerinin üst makamlarına vereceği rapor doğrultusunda sağlık turizmi kapsamında Bahreyn Krallığı Sağlık Bakanlığı ile anlaşma yapacağız. Bu anlaşma sayesinde ise Bahreyn Krallığı'ndan Tıp Fakültesi Hastanemize gelecek nakil hastalarına tedavi imkanı sunacağız. Bahreyn Krallığından ilk nakil hastasının 31 Ocak'ta hastanemize gelmesini bekliyoruz."

Doğru, sağlık turizmi kapsamında diğer Arap ülkeleri ile temasları devam ettirdiklerini belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.