Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası

- Pilotlar antrenman uçuşu yaptı

Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası

banner390

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'nın Bayramören ilçesinde gerçekleştirilecek Dünya Yamaç Paraşütü Şampiyonası'na katılacak pilotlar, antrenman uçuşu yaptı. 

Yarın başlayacak yarışmalar öncesinde bölgeyi tanımak için güney pistine gelen pilotlara, bölge hakkında bilgiler verildi. Pilotlar daha sonra belirlenen alanda uçuş yaptı.

Şampiyonanın Koordinatörü Tahsin Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, 20 ülkeden yaklaşık 100 pilotun organizasyona katılmasını beklediklerini ifade etti. 

Çalışmalar hakkında bilgi veren Tekin, "Bu yarışma Çankırı Havacılık Kulübü olarak düzenlediğimiz 6. yarışma. Dünya kupası, yamaç paraşütünde dünyanın en önemli organizasyonu. Türkiye'de yamaç paraşütü alanında 2015 yılında yapılan en önemli yarışma bu. Bugün çeşitli ülkelerden 100 pilot geldi. Kayıtlarımızı yaptık, antrenman uçuşlarını yapıyorlar" diye konuştu. 

Bayramören'in Türkiye'de yamaç paraşütü yapılan en önemli yerlerden biri olduğunu ifade eden Tekin, "Biz burada 2007 yılından beri yarışmalar yapıyoruz. Bayramören, Türkiye'nin en önemli uçuş bölgelerinden biri olduğunu kanıtladı. Burada Türkiye rekorları kırıldı. Ümit ediyorum ki önümüzdeki yıllarda da dünya kupası yarışmalarını burada yaparız" şeklinde konuştu.


Etiketler; #Tahsin Tekin

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.