Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası

- Kırşehir'de düzenlenen final etabına 32 sporcu katılıyor

Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası

banner390

KIRŞEHİR (AA) - Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası Final Etabı, Kırşehir'de başladı.

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, bir otelde düzenlenen açılış törende yaptığı konuşmada, Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası'nın ilk etabının şubat ayında 750 kişiyle başladığını söyledi.

Geçilen etaplarda başarılı olan 32 sporcunun Kırşehir'deki final etabına katılmaya hak kazandığını belirten Ercan, şöyle konuştu:

"Türkiye 3 Bant Bilardo Şampiyonası'nın final etabını Kırşehir'de düzenliyoruz. Şubat ayında yaklaşık 750 sporcuyla birinci etabı başlatmıştık. Dördüncü etabı Kırşehir'de 32 sporcu ile gerçekleştiriyoruz. Burada 32 sporcu arasında genel klasmanda birinci olan 2015 yılının Türkiye şampiyonu olacak. Genel klasmanda ilk dörde gören sporcularımız 2016 yılında Türkiye'yi milli takımda temsil etme hakkını kazanacaklar. Dört gün boyunca bu etabımız devam edecek."

Müsabakalar sonunda 32 sporcu arasına girmeyi başaranları tebrik eden Ercan, "Büyük bir başarı gösterdiler. Sevinmek onların en büyük hakkı. Giremeyenler üzülmesinler. İlk 32'ye girme başarısı çok az kişiye nasip olur. Hak eden şampiyon olur ve milli takıma girmeye hak kazanır" ifadelerini kullandı.

Törende, final etabına girmeye hak kazanan 32 sporcuya başarı belgeleri verildi. Şampiyona, cuma günü sona erecek.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.