Gazetemizi ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Ayrancı Belediye Başkanı A. Adayı
Mustafa Böyükparmaksız açıklamalarda bulundu. 
Büyükparmaksız açıklamasında:"Hangi akla,hangi vicdana ,hangi bilimsel çalışmaya sığar ? Ne demek bu ! Karaman'ın en büyük ilçesi asla başka bir ile bağlanamaz. Artık şapkayı önümüze koyma zamanı geldi. 
Kimler kime, neye hizmet ediyor anlamakta güçlük çekiyoruz. Benim halkım Karaman 'lı olmaktan herşeye rağmen gurur duymuştur. Böyle bir algı içinde olmak akıllara zarardır. Zaten böyle bir uygulama da Ayrancı'yı 30 yıl daha geriye götürecektir.
Böyle bir algıyı  beceriksizlik olarak kabul ediyoruz. Ayrancı üvey evlat muamelesini asla haketmedi ve haketmiyor. Yeniden Refah Partisi Ayrancı İlçe Teşkilatı ve Belediye Başkan A. Adayı olarak böyle bir konunun gündeme gelmesini veya getirilmesini asla hoş karşılamıyor aksine maksatlı algı yapıldığına inanıyoruz. 
Ayrancı yatırımı, üretimi, istihdamı hakediyor.  Bu güne kadar bunların yapılmaması veya eksik olması Ayrancı'nın başka bir yerlere adrese teslim edilmesi manasını içermez. Ancak Ayrancı için daha fazla elbirliği ile daha çok çalışmayı ve Ayrancı'ya hizmet etmeyi gerektirir. Siyasi atraksiyonlarla oy devşirme çabaları nafiledir.
Halkımız için biz varız. Ve Ayrancı'yı halkımızın desteği ile hakettiği konuma ulaştıracağız. Bu zor değil,iman varsa imkanda vardır. Yeter ki Ayrancı ile dertlenelim, yeter ki Ayrancı için hizmet etmeyi kendimize şiar edinelim. 
Bu uğurda bıkmadan, usanmadan, gece gündüz Ayrancı için çalışmaya ve halkımızın derdiyle dertlenmeye devam edeceğiz. Zira görünen o ki bu seçim bir çok şeye gebe ve Ayrancı'nın kaderini belirleyecektir. Bu vesile ile bize kapılarını açan ayırt etmeksizin Ayrancılı tüm hemşehrilerime sevgi,saygı ve  muhabbetle selamlıyor asla yalnız olmadıklarını bildirmek istiyorum. "Dedi.