Saygıdeğer Basın Mensupları ve Değerli Hemşerilerim,

Karaman'ı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek, sadece fiziksel altyapıyı geliştirmekle olmaz, aynı zamanda toplumsal huzur ve dayanışmayı da güçlendirmeyi gerektirir. Bu nedenle, şehrimizde bir huzur iklimi oluşturmak için birçok projeyi geliştirdik ve sizlerle paylaştık. Bu projelerden biri olan "Başarıyı Ödüllendirme Projesi" ile başarıyı taktir ederek, gençlerimizi ve çocuklarımızı desteklemek istiyoruz.

Şehrimizdeki başarılı gençlerimizi ve çocuklarımızı sürekli olarak ödüllendirerek destekleyeceğiz. Bu kapsamda, Kur’an-ı Kerim okumaya başlayan çocuklarımızı, hafızlık icazeti alan gençlerimizi ve spor müsabakalarında şehrimize madalya getiren sporcularımızı ödüllendireceğiz. Onların başarılarını taktir etmek ve teşvik etmek amacıyla çeşitli hediyeler sunacağız. Vereceğimiz bilgisayarlar, bisikletler ve maddi-manevi çeşitli ödüllerle başarıyı destekleyeceğiz. Ancak bu ödüllerin asıl değeri, gençlerimizin ve çocuklarımızın gösterdiği başarıya verdiğimiz değer ve onların motivasyonunu artırarak geleceğe daha umut dolu bakmalarını sağlamaktır.

Onların potansiyelini keşfetmelerine ve en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak, bizim için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olacaktır.

Mevlüt Akgün
Karaman Belediye Başkan Adayı