banner464

EDEP’le “Selamlaşma’yı” Öğrendiler

Kısa adı EDEP olan Eğitimde Değerler Eğitimi Projesi kapsamında ekim ve kasım ayları değeri olan “Selamlaşma” konusunda derece alan okullar ve öğrenciler, belgelerini İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’ndan aldılar.

EDEP’le “Selamlaşma’yı” Öğrendiler

Kısa adı EDEP olan Eğitimde Değerler Eğitimi Projesi kapsamında ekim ve kasım ayları değeri olan “Selamlaşma” konusunda derece alan okullar ve öğrenciler, belgelerini İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’ndan aldılar.

18 Aralık 2014 Perşembe 17:12
677 Okunma
EDEP’le “Selamlaşma’yı” Öğrendiler
Değerler Eğitimi Projesi çerçevesinde bu yılın ilk kavramı olan “Selamlaşma” konusunda okullarda çeşitli etkinlikler düzenlendi. Ekim kasım ayları boyunca öğrenciler selamlaşma konusunda resim, şiir, kompozisyon ve afiş dallarında eserler verdiler. 11 dalda yapılan değerlendirmenin ardından, etkinlikler ve eserler kategorisinde derece alan okullar ve öğrenciler belirlenerek düzenlenen törenle ödüllerini, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’ndan aldılar.

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ödül töreninde yaptığı konuşmada “İnsanlığı mutluluğa ve huzura götürecek olan Batı’nın teknolojik gelişmişliği değil, insanı merkeze alan, değerleriyle gelişmiş köklü medeniyetimizdir. Bu sebeple Eğitimde Değerler Eğitimi Projesini önemsiyoruz” diyerek projenin öğrenciler açısından önemine değindi.

Sultanoğlu, öğretmenlik yıllarında güne başlarken söylenen bir küçük sözcüğün öğretmenler ve öğrenciler üzerindeki olumlu etkisinden bahsederek selamlaşmanın iletişimi başlatan, güven ve samimiyet telkin eden ilk adım olduğunu söyledi. Birbirinden habersiz ve duyarsız şehir insanına karşı Anadolu’da selamlaşma kültürünün devam ettiğini belirten Sultanoğlu, “Bu güzel davranışın yeni nesle kazandırılması konusunda okullarımız da üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, okul içinde ve dışında yapılan çalışmalarla, selamlaşma değerini en iyi işleyen okullara ve öğrencilere belgeleriyle ödüllerini vererek çalışmalara katılan tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

DERECE SAHİBİ OKUL VE ÖĞRENCİLER ŞU ŞEKİLDEDİR:

Okul Öncesi Alanında; Vilayetler Hizmet Birliği, Anaokulu Melek Hatun Anaokulu. İlkokullar Alanında; Mehmet Çavaş İlkokulu, Abdurrahim Karakoç İlkokulu, Yem Sanayi İlkokulu. Ortaokullar Alanında; Yunus Emre Ortaokulu, İstiklal Ortaokulu, Karaman İmam Hatip Ortaokulu. Liseler Alanında; Bifa Anadolu Lisesi, Karaman Lisesi, TOKİ Anadolu Lisesi

Resim-Afiş Yarışması Birincileri:

İlkokul Birincisi: İrem Eylül Aykut Karaman Özel Başarı İlkokulu, Ortaokul Birincisi: Büşra Öztürk Anafartalar Ortaokulu. Lise Birincisi;  Seher Meğez Bifa Anadolu Lisesi.

Şiir Yarışması Birincileri:

İlkokul Birincisi; Fatma Beyza Kiraz, Abdurrahim Karakoç İlkokulu. Ortaokul Birincisi; Merve Koca Vali Hakkı Teke Ortaokulu. Lise Birincisi: Ebru Özdemir İrfan Ataseven Anadolu Lisesi.

Kompozisyon Yarışması Birincileri:

Ortaokul Birincisi; Harun Emre Gezgin Durmuş Ali Gülcan Ortaokulu, Lise Birincisi; Büşra Baş Toki Anadolu Lisesi.

Son Güncelleme: 18.12.2014 17:27
Yorumlar