banner464

Eğitimcilerimiz Avrupa'ya Yolcu Edildiler

Eğitimcilerimiz Avrupa'ya Yolcu Edildiler

Eğitimcilerimiz Avrupa'ya Yolcu Edildiler

Eğitimcilerimiz Avrupa'ya Yolcu Edildiler

03 Ekim 2013 Perşembe 13:30
803 Okunma
Eğitimcilerimiz Avrupa'ya Yolcu Edildiler
Anafartalar Ortaokulu Polonya Yolcusu

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde hazırlamış oldukları Comenius Projeleri kabul edilen Anafartalar Ortaokulu proje ekibi projenin dördüncü toplantısını yapmak üzere Polonya’ya gidiyor.
Anafartalar  Ortaokulu  Proje Ekibi toplantı öncesinde İl Milli Eğitim Müdürü Asım SULTANOĞLU’nu  makamında ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdi. Okul Müdürü Mehmet Akif DUMAN; “Ulusları Biraya Getirmek” adlı projemiz kapsamında okulumuz proje ekibinden 2 personelimiz 03-08 Ekim 2013 tarihleri arasında Polonya’da gerçekleştirilecek olan proje toplantısına katılacaktır. Projemiz süresince farklı kültürleri ve eğitim sistemlerini inceleyerek, okulumuz idareci, öğretmen ve öğrencilerimizin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı, gideceğimiz ülkelerde ilimizi ve ülkemizi en güzel şekilde temsil etmeyi ve dünya barışına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.” dedi.
Anafartalar Ortaokulu proje ekibini ağırlamaktan dolayı memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Asım SULTANOĞLU yaptığı açıklamada: “İlimiz eğitimin her alanında olduğu gibi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programlarında da önemli bir seviyeye ulaşmıştır. Projeler kapsamında okul ve kurumlarımızın Avrupa’nın farklı ülkeleriyle ortak çalışmalar yapması ilimiz ve ülkemiz adına olumlu bir gelişmedir. Çünkü projeler aracılığıyla ülkeler arasındaki önyargılar; sevgi, barış ve hoşgörü ortamı oluşturularak yıkılmaktadır. İnanıyorum ki; insanlar birbirini daha çok sever, birbirlerini anlamak için daha fazla gayret gösterirlerse, dünya daha güzel ve daha yaşanabilir bir hale gelecektir. Bu güzel çalışmayı ortaya koyan okulumuzun idareci ve öğretmenlerine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.  


Makbule Orman Ortaokulu Polonya Yolcusu
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları çerçevesinde hazırlamış oldukları Comenius Projeleri kabul edilen Makbule Orman Ortaokulu proje ekibi proje toplantısı yapmak üzere İtalya’ya gidiyor.

Makbule Orman Ortaokulu Proje ekibi toplantı öncesinde İl Milli Eğitim Müdürü Asım SULTANOĞLU’nu makamında ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdi. Strateji Biriminden sorumlu Şube Müdürü Yavuz SELİMOĞLU’nunda katıldığı ziyarette Okul Müdürü Rahim ÖZKAYA; “Europe in Our School” adlı projemiz kapsamında 4 kişilik proje ekibimiz 06-13 Ekim 2013 tarihleri arasında Polonya’da gerçekleştirilecek olan proje toplantısına katılacaktır. Ortak ülkelerin kültürlerini ve yaşantılarını birinci ağızdan tanıtmayı, ön yargıları yıkmayı, okullar, öğretmenler ve öğrenciler arasında kalıcı dostluklar kurmayı, kurulan bu dostlukları geliştirmeyi amaçlayan proje kapsamında yapılacak çalışma ziyaretinde Polonya’daki proje ortağı okulun yaptığı çalışmalar izlenecek, kardeş sınıflar gezilerek yapılan etkinlikler yerinde görülecektir. Ayrıca proje çalışmaları kapsamında Polonya’da oluşturulan dostluk ve kardeşlik ormanına fidan dikim çalışması yapılacaktır.” dedi.

Makbule Orman Ortaokulu Proje ekibini ağırlamaktan dolayı memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Asım SULTANOĞLU yaptığı açıklamada: “Farklı kültürlerin bir araya gelerek, ülkeler arası var olan önyargıları kaldırmaya yönelik yapmış oldukları çalışmaları takdirle izlemekteyiz. Bu tür proje çalışmaları ile okullarımız hem ülkeler arası dostluk ve barış köprüleri oluşturulmasına katkıda bulunulmakta hemde eğitim alanında karşılıklı iyi uygulamaları transfer etme şansına sahip olmaktadırlar.. Bu anlamlı projeyi hazırlayan başta okulumuzun idareci ve öğretmenlerine teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi. 
Son Güncelleme: 04.10.2013 01:14
Yorumlar