banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Ek Yetenek Sınavı Başvuruları Başladı

Karaman Güzel Sanatlar Lisesi, 2021- 2022 eğitim-öğretim yılı için ek yetenek sınavı başvurularının başladığını duyurdu.

EĞİTİM 08.09.2021, 15:06
106
Ek Yetenek Sınavı Başvuruları Başladı
banner762

Karaman Güzel Sanatlar Lisesi, 2021- 2022 eğitim-öğretim yılı için resmi ve müzik bölümlerine ek yetenek sınavı ile öğrenci alacaklarını duyurdu.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada: “2021-2022 Eğitim Öğretim yılı merkezi yerleştirme sunucu Ortaöğretim Kurumlarının 9. Sınıfa yerleşen veya 9. Sınıfı tekrar edecek olan öğrenciler ile 10. Sınıfı okuyacak öğrenciler dilekçe ile birlikte Güzel Sanatlar Lisesi Resim ve Müzik Bölümlerine müracaat edebileceklerdir.

Karaman Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümünde, 9. Sınıf için açık kontenjan 26 kişi, 10. Sınıf için açık kontenjan 4 kişi, Resim Bölümünde 9. Sınıf için 13, 10. Sınıf için açık kontenjan 1 kişi ile sınırlıdır. Yetenek sınavında başarı puanı 100 üzerinden 50 ve üzeri puan alan öğrenci başarılı sayılacaktır. Öğrencilerin yerleştirme puanı; Yetenek testlerinde ki puanının %70'i ve Ortaokul Başarı Puanının %30'u alınıp toplamda 100 puan üzerinden değerlendirilmesi ile oluşacaktır. Okulumuza kesin kayıtlar yerleştirme puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

Müracaatlar Güzel Sanatlar Liselerine şahsen veya posta yolu ile yapılabilecektir.

ÖZEL ŞARTLAR

Özel eğitim ihtiyacı olan tam zamanlı kaynaştırma/bütünleştirme yolu ile eğitim alacak, geçerli "Engelli Sağlık Kurulu Raporu" ve Ortaöğretim kademesine yönelik "Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu" yada "ÇÖZGER" sahibi adaylar yetenek sınavına belgeleriyle birlikte gelecektir.

Adaylar, yetenek sınavına girmelerine engel teşkil edebilecek bir sağlık sorunlarının olup olmadığını başvuru sırasında mutlaka bildirecektir.

Her aday kendisine bildirilen Saat ve tarihte sınava girecektir. Adaylar sınava gelirken yanlarında maske bulunduracaktır.

Başvuran adayların Yetenek Sınavı puanı bulunması durumunda tekrar Yetenek sınavı yapılmaz. Ancak puanını yükseltmek istemesi halinde aday yetenek sınavına katılabilir.

Kazanan adaylar, Kesin kayıt için istenilen belgeler temin etmek zorundadır. Aksi halde kesin kayıtları yapılmayacaktır.

MÜZİK BÖLÜMÜ YETENEK SINAVI İÇERİĞİ

Sınav; Müziksel işitme, Ritimsel işitme, Ezgisel işitme ve Performans olmak üzere dört bölümde değerlendiriliyor. Müziksel işitme; Tek ses 3 puan, iki ses 6 puan, üç ses 9 puan, Dört ses 8 Puan toplamda 26 puan. Ritimsel bellek; dört ölçü basit, dört ölçü birleşik ritim olup toplamda 32 puan. Ezgisel bellek; Tonal ve Modal olmak üzere iki bölümde ve toplamda 32 puan. Performans; Çalma ve Söyleme olarak iki bölümde toplamda 10 puan üzerinden değerlendirilir

GÖRSEL SANATLAR BÖLÜMÜ YETENEK SINAVI İÇERİĞİ

Sınav; Desen ve İmgesel olmak üzere iki bölümde değerlendiriliyor. Desen notunun %40'ı, İmgesel notunun % 60'ı toplanarak genel değerlendirme yapılıyor” ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

9. Sınıf öğrencileri için Ortaokul Başarı Puanı ibareli Öğrenci Belgesi

10.Sınıf öğrencileri için 9. Sınıf Başarı Puanı ibareli Öğrenci Belgesi

Yetenek Sınavı için başvuru dilekçesi (Karaman Güzel Sanatlar Lisesi Müdürlüğünde doldurulacaktır.)

Nüfus cüzdanı Örneği veya fotokopisi (Fotoğraflı olacak)

1 adet vesikalı fotoğraf (Son 6 ay içerisinde çekilmiş olacak)

Eylül Ayı Yetenek Sınavı Takvimi

Sınav Takvimi

06-24 Eylül 2021

Ön Kayıt Başvurularının Alınması

27-29 Eylül 2021

Yetenek Sınavının Yapılması

29 Eylül 2021

Asil Ve Yedek Sıralama Listesinin İlanı

30 Eylül 2021

Nakil İşlerinin Yapılması ve Kesin Kayıt İşlemleri

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@