banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Eryiğit: “İlçemizi Eğitimde Çok Daha İyi Yerlere Getirmek İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz”

Kazımkarabekir Milli Eğitim Müdürlüğü, halkın güzel bir akşam geçirmesi ve farklı konularda eğitim desteği vermek amacıyla ilçede açık hava sineması ile çeşitli eğitim etkinlikleri düzenledi.

EĞİTİM 30.07.2022, 15:48 30.07.2022, 15:54
2136
banner762

Kazımkarabekir Milli Eğitim Müdürlüğü, halkın güzel bir akşam geçirmesi ve farklı konularda eğitim desteği vermek amacıyla ilçede açık hava sineması ile çeşitli eğitim etkinlikleri düzenledi.

Kazımkarabekir Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin yaz tatilini dolu dolu geçirebilmeleri amacıyla çeşitli eğitim kursları açtı. Kursların yanı sıra halkın güzel bir akşam geçirmeleri için ilçede açık hava sineması düzenleyen Kazımkarabekir Milli Eğitim Müdürlüğü, ayrıca farklı konularda da vatandaşlara eğitim desteği vermek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi.

Etkinliklerin ilki Piri Reis İlkokulu bahçesinde gerçekleştirildi. Bütün ilçe halkı yönelik olarak düzenlenen etkinlikte katılımcılar aileleriyle birlikte açık hava sinemasında keyifli bir akşam geçirdiler. Diğer yandan ise okul bahçesine kurulan masalarda katılımcı ailelere rehberlik desteği ve açık öğretim hakkında bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Etkinliklerle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kazımkarabekir İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “Kazımkarabekir eğitim camiası olarak öğrencilerimizin akademik, sosyal ve kültürel açıdan gelişmelerine büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda yaz tatilinde ilçemizde çok sayıda kurs ile öğrencilerimize ulaşıyoruz. Bir diğer önem verdiğimiz husus ise öğrenci velilerimizin ihtiyaç duyduğu rehberlik ve eğitim desteklerini sağlamak. Bunun içinde velilerimizi evlerinde ziyaret edip yardımcı olmaya çalışıyor, talep ettikleri eğitimleri açtığımız kurslar ile veremeye çalışıyoruz.

İlçemizde başlattığımız açık hava sineması ve eğitim etkinlikleri ile öğrenci ve velilerimizin güzel bir akşam geçirmesinin yanı sıra onlara eğitim desteği de veriyoruz.

Yüzlerce aileye ulaştığımız etkinlikle ilçemizin sosyal yaşamına katkı sunmanın yanı sıra, aileler keyifli bir akşam geçirdiler ve en önemlisi ise ailelerin çocuğunun gelişimine katkı sağlayacağı rehberlik desteği verildi. Okul hayatı çeşitli nedenlerle yarıda kalmış anne, baba ve vatandaşları açık öğretim okulları hakkında bilgilendirerek, bilgilendirme broşürleri verip ikna ederek tekrardan eğitim hayatının içine dahil ettik.

Piri Reis İlkokulu yöneticilerimizin gayreti ile etkinliğe gelen vatandaşlarımıza patlamış mısır, meyve suyu ve çay ikram edildi. İlçemizde görev yapan okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, yardımcı hizmetlilerimiz el birliğiyle ilçemizi eğitimde çok güzel yerlere getireceğimize inancım tamdır. Unutulmayacak güzellikteki bu akşamın hazırlanmasındaki fedakarca çalışmalarından dolayı Piri Reis İlkokulu yöneticilerimiz Fatih Çetin ve Şeyma Uyar’a kurduğumuz masalarda vatandaşlarımıza hizmet veren Rehber Öğretmen Emre Zenginoğlu’na, Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Özgür Yusuf Karataş’a, hazırlıklara katkı sunan Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhami Özkay’a, İclal Karabekir Anaokulu Müdürü Murat Kabakçı’ya, Kazımkarabekir ÇPL Müdür Yardımcısı Mehtap Topçu’ya, Sultan Kılıç ve Murat Erkılıçoğlu’na şahsım, ilçemiz ve vatandaşlarımız adına canı gönülden teşekkür ediyorum.

Kazımkarabekir eğitim camiası olarak ilçemizi eğitimde çok daha iyi yerlere getirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@