banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

İl Müdürü Çalışkan, YKS Öncesi Öğrencilerle Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Yükseköğretim Kurumları Sınavı öncesi 15 Temmuz Şehit Muhammet Yalçın Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek 12’inci sınıf öğrencileriyle bir araya geldi.

EĞİTİM 16.06.2021, 16:47 16.06.2021, 16:49
144
İl Müdürü Çalışkan, YKS Öncesi Öğrencilerle Buluştu
banner762

Karaman ÖNDER Başkanı Mehmet Sarı ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt’un eşlik ettiği ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, yaklaşan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi öğrencilerle buluşarak sohbet etti.

Bu yılın tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz için de zor geçtiğini vurgulayarak sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, salgın sürecinden en çok eğitim camiasının etkilendiğini söyledi. Çalışkan, “Bu yıl hem sizin için hem bizim için zor ve bir mücadele içinde geçti. Hayatın kendisi zaten bir mücadele, bizler de bu mücadele içerisinde eğitimciler olarak sizlere yol göstermeye çalışıyoruz. Eğitim hayatınızın farklı evreleri ve hikâyeleri olur. Bu dönemlerden en akılda kalanı ve en güzel hikâyelerin yaşandığı yıllar lise yıllarıdır.” dedi.

Artık sizler için yeni bir dönem başlıyor, diyen İl Müdürü Çalışkan, “İlkokul, ortaokul ve lise derken üniversite sınavı için ter dökeceksiniz. Sınavlar bizim bir gerçeğimiz. Eminim sizler bu sınav için elinizden gelenin en iyisini yaparak hazırlandınız. Gönlümüzden geçen her birinizin en iyi üniversiteyi ve bölümü kazanmanızdır. Kendinize önce inanın ve güvenin eminim gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Her sınavın belli bir ciddiyeti ve önemi vardır. Fakat hayat sadece sınavlardan ibaret değildir. Hedefe varmak için çabalayın, gayret sizden takdir Allah’tandır” ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın konuşmasının ardından söz alan Karaman ÖNDER Başkanı Mehmet Sarı ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt öğrencilere başarı dileklerinde bulundular.

İl Müdürü Mehmet Çalışkan, sohbetin son bölümünde öğrencilere başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@