banner597

Karaman Devlet Hastanesi Asansörleri Bakımdan Geçti

Hastaların, yaşlıların ve engelli vatandaşların kullanımında büyük kolaylık sağlayan asansörler, yolculuk sırasında vatandaşların emniyeti ve güvenliği göz önüne alınarak kontrolden geçirildi.

banner491
Karaman Devlet Hastanesi Asansörleri Bakımdan Geçti
banner567

Uzman kontrol mühendisleri tarafından yapılan test ve denetimler sonucu tüm hastane asansörleri, yeşil etiketler ile etiketlendi. Ayrıca Karaman Devlet Hastanesi, asansör yerine merdiven kullanımını teşvik eden resimlerle asansörleri kaplattı. Hastane Yönetimi tarafından, Hastanemize yakışır yenilik ve uygulamalara devam ediyoruz. Herkesi çağrımıza kulak verip asansör yerine merdiven kullanmaya davet ediyoruz diye belirti.

Sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin önemine ve Sağlık Bakanlığının "Her Gün 10 Bin Adım" çağrısına dikkat çekmek isteyen Karaman Devlet Hastanesi Yöneticileri Hastanedeki Asansörlerin dışlarını “Sağlığın İçin Hareket Et” yazı ve resimleri ile giydirdiler.

Hareketsiz yaşam modern toplum için en önemli halk sağlığı problemi durumundadır. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için hareket etmek çok önemli. Düzenli ve tempolu olarak yapacağınız yürüyüş, özellikle de günlük atılan 10 bin adım hem zihinsel hem fiziksel sağlığınız üzerinde önemli bir rol üstleniyor. Merdiven kullanımı da günlük yaşam içerisinde uygulanabilecek küçük ama etkili bir aktivite. Ayrıca merdiven çıkmak normal adım atmaya göre 2 kat fazla enerji harcatıyor. O yüzden normal bir merdiven çıkarken harcadığınız kalori iki kat fazladır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner618

banner601

banner612

banner590