Karaman’da Yabancı Uyruklu Öğrencilere Türkçe Öğretimi

Karaman Lisesi’nde “Yabancılara Türkçe Öğretimi” kursu başladı.

banner491
Karaman’da Yabancı Uyruklu Öğrencilere Türkçe Öğretimi
banner567

Karaman Lisesinin yürütmekte olduğu “Journey To Hope” ve “Paper Caicque” isimli Avrupa Birliği Erasmus+ projeleri kapsamında mülteci öğrenciler Türkçeyi öğrenecek. Dil bilmeden okula gelmenin zorluğunu yaşayan öğrenciler için il genelini de kapsayacak şekilde hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü “Yabancılara Türkçe Öğretimi” (13-17 yaş) 1. Seviye Kurs programı Karaman Lisesi’nde başladı.

Karaman Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Pazartesi, Salı ve Cuma günleri 21 öğrencinin katılımıyla devam edecek olan kurs, 168 saat sürecek ve 13 Temmuz 2018 tarihinde sona erecek.

Kurs hakkında bilgi veren Karaman Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Serpil Yavuzkan; “Kurs tamamlandığında yabancı öğrencilerimizin okula uyumu sağlanmış olacak. Bu öğrenciler iletişim sorunu nedeniyle okula devam problemleri yaşıyorlar. Kursa devam eden öğrencilerimizin devamsızlık problemlerine büyük ölçüde çözüm olacağı kanısındayız. Öğrencilerimizin heves ve istekleri bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2018, 18:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner592

banner590

banner591