banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Öğrenciler Yapay Zekâ ve Yazılım Atölyesinde Eğitime Başladı

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğünün ortaklığıyla Karaman İl Özel İdaresinin “Karaman’da Umuda Smaç” adlı projesi kapsamında öğrenciler yapay zekâ ve yazılım atölyesinde eğitime başladılar.

EĞİTİM 31.08.2021, 15:52 31.08.2021, 15:55
213
Öğrenciler Yapay Zekâ ve Yazılım Atölyesinde Eğitime Başladı
banner762

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yener Terlemez, proje kapsamında kurulumu yapılan TOBB Fen Lisesi Yapay Zekâ ve Yazılım Atölyesini ziyaret ettiler.

Oyun geliştirme yazılımı (Unity) ve 3 boyutlu katı modelleme eğitimleri hakkında öğrencilere eğitim veren 9 Eylül Üniversitesi Öğretim Görevlisi Osman Urhan’dan bilgiler alan İl Müdürü Mehmet Çalışkan ve Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yener Terlemez, Mevlana Kalkınma Ajansının desteğiyle yürütülen projede 2 hafta boyunca 41 öğrencinin yapay zekâ ve yazılım konularında eğitim alacağını ifade ettiler.

Eğitimin çağın gereklerine göre şekillendiğine dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, yapay zekâ ve yazılım alanlarının artık ülkeler için kaçınılmaz olduğunu söyledi. İl Müdürü Çalışkan, millet olarak övünç kaynağımız olan son yıllarda savunma sanayinde elde edilen başarılarının temelinde yerli ve millî yazılımların var olduğunu ifade ederek düzenlenen eğitimin bu yolda gelişme sağlamasını ve ilimiz ve ülkemizin gelişimi için hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@