banner877

banner919

Son Dakika
banner722

Ortaöğretim İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Hacı Ali Okur Öğretmenlerle Buluştu

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün faaliyet alanına giren politika ve uygulamaların izlenmesi, değerlendirilmesi ve iyileştirilmesi kapsamında, Ortaöğretim İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Hacı Ali Okur, Karaman’daki okulları ziyaret ederek öğretmenlerle bir araya geldi.

EĞİTİM 01.09.2021, 11:48 01.09.2021, 11:52
253
Ortaöğretim İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Hacı Ali Okur Öğretmenlerle Buluştu
banner762

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün faaliyet alanlarındaki sorunların, mevcut tedbirlerin, çözüm önerilerinin paylaşılması, yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarının yerinde incelenmesi ve illerle daha yakın işbirliğinin tesis edilmesi amacıyla Ortaöğretim İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Hacı Ali Okur tarafından il çalışma ziyaretleri gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın eşlik ettiği ziyaretlerde Daire Başkanı Hacı Ali Okur ilk olarak Karaman Lisesi öğretmenleriyle bir araya geldi.  Burada Millî Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer’in, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Mesleki Çalışma Programı'nın başlaması dolayısıyla Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden öğretmen ve okul yöneticilerine seslendiği konuşmasıyla başlayan programda Hacı Ali Okur, öğretmenlerin görüş, istek ve önerilerini dinleyerek görüş alışverişinde bulundu.

Daha sonra TOKİ Anadolu Lisesi ve Larende Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Hacı Ali Okur, İl Milli Müdürlüğü toplantı salonunda okul yöneticileri ve branş öğretmenleriyle düzenlenen programa katıldı.

Program, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Balkaya’nın ortaöğretim okullarının tanıtımına ilişkin vermiş olduğu brifing ile başladı. Ardından programın açış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan yaptı. Karaman’da geleneksel hale gelmiş bir başarının olduğunun altını çizerek konuşmasına başlayan İl Müdürü Mehmet Çalışkan, bu başarının elde edilmesinin arka planında öğretmenlerin emeğinin olduğunu ifade etti.  Çalışkan, “Karaman olarak geçmiş yıllardan günümüze kadar akademik anlamda bir başarı yakalamış isek bu, öğretmenlerimizin gayretleri ve emekleriyle oldu. Öğrencilerimize karşılıksız, vefakârca emek sarf eden öğretmenlerimize teşekkür ederim.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın konuşmasının ardından söz alan Ortaöğretim İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Hacı Ali Okur, konuşmasına Millî Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer’in selamını ileterek başladı. Milli Eğitim Bakanlığının eğitim konusunda sahada çalışan okul yöneticileri ve öğretmenlerin görüşlerine önem verdiğini belirten Okur, bu kapsamda bugün burada olduğunu dile getirdi. Tüm dünyanın salgın sürecinden etkilendiğine dikkat çeken Daire Başkanı Okur bu süreçten en çok etkilenen kurumların başında eğitim camiasının olduğunu söyledi. Hacı Ali Okur, “Salgın sürecinden en çok etkilenenler öğretmen ve öğrencilerimiz oldu. Salgın süreci ve yeni eğitim öğretim yılının değerlendirmesi bağlamında sizlerin görüş ve önerilerinizi almak için bugün bir araya geldik. Sizin düşünceleriniz bizim için kıymetli. Görüşlerinizi, önerilerinizi ve özgün fikirlerinizi rapor haline getirip Bakanlığımızda değerlendireceğiz, yapacağınız katkılardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Programın son bölümünde Daire Başkanı Hacı Ali Okur, söz alan öğretmenlerin görüş, istek ve önerilerini dinledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 26 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@