banner464

Sultanoğlu: “Başarı, mutlu edecek sonuca ulaşmaktır.“

İl Miili Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu YGS'ye Girecek Öğrencilere Bir Mesaj Yayınladı

Sultanoğlu: “Başarı, mutlu edecek sonuca ulaşmaktır.“

İl Miili Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu YGS'ye Girecek Öğrencilere Bir Mesaj Yayınladı

21 Mart 2014 Cuma 20:29
666 Okunma
Sultanoğlu: “Başarı, mutlu edecek sonuca ulaşmaktır.“
 İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu: 23 Mart 2014 tarihinde yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diledi.
İl Milli Eğitim Müdürü Sultanoğlu yaptığı açıklamada, YGS’nin eğitim hayatında öğrenciler için önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayarak, “Her sınav hayatta atılacak adımlarla ilgili bize ipucu verecek önemli bilgilere sahiptir. Sınav sonuçlarına göre eksiğimiz, yanlışımız veya var olan birikimimiz önümüze serilir. Bazen yol ayrımı denilebilecek, hayatın dönüm noktaları bu sınav sonuçlarıyla gerçekleşir. 23 Mart 2014 Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı da (YGS) bu dönüm noktalarından biridir. Fakat telafisi ve tekrarı olmayan, her şeyin sonu anlamına gelen bir sınav değildir. Bu sebeple öğrencilerimiz başarılı olmak için tüm birikimlerini ortaya koyabilmelidir.

Sevgili Öğrenciler,

Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu sebeple sizi mutlu edecek sonuca, siz karar vereceksiniz. Bizler, size inanıyor ve güveniyoruz.

Bu vesileyle öğrencilerimizin eğitiminde emeklerini ve desteklerini esirgemeyen tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyor, YGS’ye girecek öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.

 
Son Güncelleme: 22.03.2014 15:32
Yorumlar