banner464

Ücretsiz Eğitim

OBSS ve Oracle'dan Ücretsiz Java Egitimi‏

Ücretsiz Eğitim

OBSS ve Oracle'dan Ücretsiz Java Egitimi‏

17 Mart 2014 Pazartesi 12:22
911 Okunma
Ücretsiz Eğitim
 Bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin Java ile ilgili bilgi birikimini geliştirmek ve sektörle olan etkileşimini artırmak amacı ile düzenlenen Java Yaz Okulu, OBSS ve Oracle iş birliği ile bu yıl 30 Haziran - 22 Ağustos tarihleri arasında İstanbul ve Ankara’da yapılacak.

OBSS ve Oracle’ın Java alanındaki bilgi birikimini ve deneyimini, genç bilgisayar mühendislerine aktarmak için düzenlediği Java Yaz Okulu 2014’ün başvuruları başladı. Java Yaz Okulu, genç mühendislere mezun olmadan önce kapsamlı bir eğitim vererek profesyonel bir deneyim kazandırıyor. Her zaman öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek veren OBSS, Oracle ile birlikte düzenlediği bu projede teorik ve pratik çalışmaları içeren eğitimler veriyor.

Öğrencilere kariyer yolunda yeni bir pencere açmayı hedefleyen OBSS, bu eğitim programında genç bilgisayar mühendislerini; basic Java skills (Java SE) ve Enterprise Java web components (Java EE) konularında bilgilendirmeyi planlıyor. Bilişim alanında nitelikli iş gücüne inanan OBSS, eğitim sonunda başarılı öğrenciler ile iletişimi devam ettirip, ileride doğacak ihtiyaçlara göre ekibine katmayı amaçlıyor.

Programa, 3. ve 4. sınıf bilgisayar mühendisliği öğrencileri ücretsiz olarak katılabiliyor. Başvurular 16 Mayıs Çarşamba gününe kadar online olarak obss.com.tr/jss-2014 adresinden ya da OBSS’nin Linkedin ve Kariyer.net’teki ilanları üzerinden yapılabiliyor.

Java Yaz Okulu Eğitimi iki etaptan oluşuyor. İlk etap 30 Haziran - 11 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da ve 14 Temmuz - 25 Temmuz tarihleri arasında Ankara’da yapılacak. İlk etapta yapılacak bu eğitimlere İstanbul ve Ankara’dan 20’şer öğrenci katılacak. İlk etabın en başarılı 20 katılımcısı 11 Ağustos – 22 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek ikinci etaba katılmaya hak kazanacak. Bu etabın en başarılı öğrencisi ise program sonunda bir iPad ile ödüllendirilecek.

OBSS, üniversite öğrencileri için birçok etkinlik, eğitim ve yarışma düzenlemeye devam etmeyi; öğrencilerle kurduğu bu pozitif iletişim sonunda da teknik heyecanı ve yetkinliği yüksek gençleri OBSS ailesine kazandırmayı hedeflemektedir.

OBSS Hakkında

OBSS 2005 yılından beri, bankacılık ve telekom sektöründe Türkiye’nin en büyük ve prestijli kurumlarına yazılım hizmeti sunmaktadır. 206 kişilik kadrosuyla, Java ve .NET alanında anahtar teslim proje ve dış kaynak hizmeti verirken; kurumsal mimari, proje yönetimi, sürüm ve konfigürasyon yönetimi, yazılım kalite güvence testleri, IT offshore hizmetleri başlıklarındaki tecrübesi ile yazılım sektörüne katma değer sağlamaktadır. İştiraki olan OBSS Mobile ile kurumsal firmalara iOS ve Android uygulamaları alanında yaratıcı ve yenilikçi mobil uygulama çözümleri sunmaktadır. Oracle ve Atlassian’ın iş ortağıdır. www.obss.com.tr

İletişim: Selin Kula – OBSS Kurumsal İletişim Sorumlusu
selin.kula@obss.com.tr / 0 530 040 92 49
Son Güncelleme: 18.03.2014 00:13
Yorumlar