banner464

Vali Ali Akan İlkokulu İtalya Yolcusu

Çevreci Fikirler,Çevreci Vatandaşlar kapsamında İtalya’ya gidiyorlar

Vali Ali Akan İlkokulu İtalya Yolcusu

Çevreci Fikirler,Çevreci Vatandaşlar kapsamında İtalya’ya gidiyorlar

08 Mart 2013 Cuma 10:43
651 Okunma
Vali Ali Akan İlkokulu İtalya Yolcusu
"Vali Ali Akan İlkokulu, T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Ulusal Ajans http://www.ua.gov.tr) yürütülen Hayat boyu Öğrenme Programı kapsamında ve Avrupa Komisyonu'ndan sağlanan hibeyle gerçekleşen “ Eco Ideas,Eco Citizens ( Çevreci Fikirler,Çevreci Vatandaşlar) kapsamında İtalya’ya gidiyorlar. Bu proje kapsamında ilimizden ilk kez 12 yaş altı öğrenciler yurt dışına çıkma fırsatı da bulmuş olacaklar. 

 Vali Ali Akan İlkokulu proje ekibi İl Milli Eğitim Müdürü Asım SULTANOĞLU’nu ziyaret ederek projeleri hakkında bilgi verdiler. Ziyarette Vali Ali Akan İlkokulu Müdürü Ahmet GÖKSU  “Eco Ideas, Eco Citizens-Çevre Fikirleri, Çevre Dostları” adlı projemiz kapsamında okulumuz proje ekibinden iki personelimiz ve dört öğrencimiz  11-16 Mart 2013 tarihleri arasında İtalya’nın Cava de Tirenni   şehrinde gerçekleşecek olan proje toplantısına katılacaktır. Projemiz kapsamında yurtdışından ortak okullar  ile ortaklaşa yapmakta olduğumuz  çalışmaları gözden geçirme fırsatı bulacağız ”dedi.

 Vali Ali Akan İlkokulu proje ekiplerini ağırlamaktan dolayı memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Asım SULTANOĞLU yaptığı açıklamada İlimizde 2005 yılından beri projeler kapsamında 400 öğrencimiz ile 697 idareci ve öğretmenimiz olmak üzere toplam 1097 kişi Avrupa ülkelerine giderek proje alanları ile ilgili staj ve inceleme yapma imkânı bulmuştur. Ayrıca, Avrupa’nın farklı ülkelerinden 682 öğrenci ve eğitimci ilimize gelerek Türk Milli Eğitim Sistemini inceleme fırsatı bulmuştur. Avrupa’daki eğitim kurumları ile ortaklaşa yapılan projeler aracılığıyla kültürler arası etkileşim sağlanmakta ve ülkeler arası bilgi ve tecrübe alışverişi sağlanmaktadır. Bu güzel çalışmayı ortaya koyan idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Son Güncelleme: 08.03.2013 17:08
Yorumlar