“Engel Olma Farkında Ol” Paneli Gerçekleştirildi Foto Galeri: “Engel Olma Farkında Ol” Paneli Gerçekleştirildi

Karaman İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Özel Eğitim Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Koç, Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Özel Eğitim Bölüm Başkanı Tuba Günaydın ve Özel Eğitim Anaokulu Okul Öncesi Öğretmeni Filiz Akdaş Özbay konuşmacı olarak katıldı.

Engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen panele okul velileri, okul öncesi öğrencileri yoğun bir ilgi gösterdi.

Özel Eğitim Anaokulunda gerçekleşen panelde, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, okullardaki özel eğitim birimleri, birimlerin eksiklerinin giderilmesi, özel eğitim alanında yenilikçi uygulamaların hayata geçirilmesi ve projeler hakkında dinleyicilere bilgiler verdi. Konuşmacılardan Filiz Akdaş Özbay, engelli bir öğretmen olarak engelini kabullenme sürecinde kendisi ve çalışma ortamı ile ilgili deneyimlerini, Tuba Günaydın, özel gereksinimli bireylerin tanılama raporlama ve yerleştirme sürecini ve Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünün işleyişini anlattı. KMÜ Özel Eğitim Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Hüseyin Koç ise davetlilere eğitim fakültesi öğrencilerinin yetiştirme sürecinden bahsetti.  

Konuşmacılara Karaman Özel Eğitim Anaokulu Müdürü Bekir Baynal tarafından teşekkür belgelerinin sunulmasının ardından özel eğitim anaokulu öğrencileri tarafından tasarlanan afişin açılmasıyla program son buldu.