eTwinning Okulu Kalite Etiketleri Sahiplerini Buldu Foto Galeri: eTwinning Okulu Kalite Etiketleri Sahiplerini Buldu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı

“Eğitim neferleri olarak hedefe giden yolda gayret etmeye devam edeceğiz.”

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, selamlama konuşmasında öğretmenlerin gerçekleştirdiği çok kıymetli çalışmalar sebebiyle kendilerine teşekkür ederek “eTwinning çalışması Bakanlığımızın uzun soluklu sürdürdüğü çalışmalardan bir tanesi. Bakanlığımızın temel eğitim felsefesi içerisinde bu tür çalışmalar gün geçtikçe daha önem arz etmektedir. eTwinning’in temel felsefesine baktığımızda öğretmenlerimizin okuldaki eğitim öğretim süreçlerini zenginleştirmek amacıyla güçlü yönlerini birleştirmeleri, okuldaki meslektaşlarıyla iş birliği yapmaları ve diğer okullara örnek olmalarıdır.” dedi.

Karaman olarak eTwinning konusunda epey yol aldığımızı düşünüyorum.” diyerek konuşmasını sürdüren İl Müdürü Çalışkan, “Bu başarı yeterli mi tabi ki değil. Daha iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceğiz. Eğitim neferleri olarak hedefe giden yolda gayret etmeye devam edeceğiz. eTwinning projeleri sayesinde okullarınıza getirdiğiniz ahenk ve oluşturduğunuz sinerji için gönüllü olarak projelerde yer alan değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyor, liderlikleri ve rehberlikleriyle öğretmenlerimize destek olan Müdürlüğümüz Strateji Geliştirme Şubesi AR-GE birimine ve okul müdürlerimize teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

“eTwinning ile yapmış olduğunuz bir etkinlik ya da uygulama sınıf içerisinde farklı özelliklere sahip olan öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarmasına yardımcı oluyor.”

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ardından konuşan İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, eTwinning Okulu Etiketi, eTwinning’in okul politikalarına, okuldaki etkinliklere ve mesleki gelişim çalışmalarına entegre edilmesini teşvik eden ve bu konuda başarılı okulların görünürlüğünü artırmayı amaçlayan bir uygulama olduğunu ifade etti.

Karaman'da da eTwinning çalışmalarının bu kapsamda yürütüldüğünü dile getiren Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, " eTwinning ile yapmış olduğunuz bir etkinlik ya da uygulama sınıf içerisinde farklı özelliklere sahip olan öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarmasına yardımcı oluyor. Bizim eTwinning’i önemsememizin nedeni bu. Karaman ili olarak 2023-2024 yılında 12 okulumuz "eTwinning School" etiketi almayı hak etmiştir. Çocuklarımız için emek harcayan okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Program, eTwinning Okulu Etiketi’nin takdimi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.